Dodana: 23 styczeń 2019 09:38

Zmodyfikowana: 23 styczeń 2019 09:38

W WOSiR Szelment rozpoczęły się ferie zimowe

Na uczestników pierwszego dnia ferii czekało wiele atrakcji, a wśród nich testy sprzętu narciarskiego, akcja profilaktyczna suwalskiej komendy Policji ,,Bezpieczny Stok’’ pokazy śnieżnego treningu sztuki obrony Krav-Maga i bicie rekordów w robieniu orzełków na śniegu.

Ilustracja do artykułu zdjecie ogolne z rozpoczecia fesrii.jpg

Zajęcia na stoku rozpoczęły się już w niedzielę 20 stycznia. Dzieki wspaniałej, zimowej aurze stoki zarosiły się od narciarzy.

Dużym zainteresowaniem cieszył się darmowy trening narciarstwa zjazdowego wraz z ustawionym przez Szkołę Narciarską "Strefa" mini torem przeszkód. Na miłośników rywalizacji sportowej, czekały zawody w snowtubingu, oraz slalomie zjazdowym w których mogły brać udział dzieci wraz z opiekunami.

Nagrody ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zwycięzcom wręczali Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Wiesława Burnos, Radny Wojewódzki Paweł Wnukowski oraz Dyrektor WORD Suwałki Marcin Kleczkowski.
Podczas trwania ferii WOSiR Szelment udostępnia dla miłośników narciarstwa miejsca noclegowe, trasy zjazdowe,  sprzęt narciarski, oraz snowtubing.

WOSiR Szelment posiada kompleksową ofertę dla miłośników białego szaleństwa – od noclegów po szkołę narciarską i snowboardu. Obiekty i teren przeznaczony do uprawiania sportów zimowych są położone w przepięknym zakątku północnej Suwalszczyzny u podnóża Góry Jesionowej nad jeziorem Szelment Wielki. 

WOSiR Szelment istnieje już od kilku lat. Jego oferta jest z sezonu na sezon poszerzana o nowe atrakcje i udogodnienia. Obecnie w jego ramach funkcjonuje Snowpark – dla fanów freestyle’u, 10 tras narciarskich o różnej skali trudności (trasy niebieskie, czerwone i czarne – wszystkie są oświetlone, ratrakowane oraz naśnieżane), wypożyczalnie sprzętu, jak i noclegi w hotelowym standardzie. Zapaleni narciarze i fani deski na pewno będą bawić się doskonale, a na początkujący… Co roku na wydzielonej części stoku działa certyfikowana szkoła narciarstwa i snowboardu, profesjonalni instruktorzy nauczą szusować każdego, bez względu na wiek.

(opr.mk)

facebook