Dodana: 26 kwiecień 2021 13:17

Zmodyfikowana: 26 kwiecień 2021 13:29

Złoto i srebro suwalskich badmintonistów w Grand Prix Polski

W minionym tygodniu (19-21.04) rozegrane zostały w Bieruniu oraz Imielinie zawody Grand Prix Polski Juniorów, Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych. Z powodzeniem startowali suwalscy badmintoniści zdobywając kolejne medale.

Troje medalistów na podium, obok stoi mężczyzna w średnim wieku

Suwalscy badmintoniści startowali w kategoriach U13, U15, U17 i U19.

Najmłodsza suwalska badmintonistka Aleksandra Wilczewska wraca z Bierunia ozłocona. Zdobyła dwa złote medale, w grze mieszanej — wspólnie z Jakubem Dulembą (MKS Orlicz Suchedniów) oraz w grze podwójnej dziewcząt wspólnie z Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kielce). Zdobyte w Bieruniu — złote medale to kolejny duży sukces, tej młodej utalentowanej badmintonistki na krajowych kortach.

Aleksandra Wilczewska rywalizowała także w grze pojedynczej GS U13 plasując się na pozycji 13-14.

Z kolei zdobywczyni Pucharu Polski, Ulyana Volskaya, nie dała szans rywalkom, brylowała w grze pojedynczej U19 i odebrała z rąk organizatorów medal złoty. W grze mieszanej, wspólnie z Michałem Aleksandrowiczem, dotarli do finału, ale w walce o złoto musieli uznać wyższość innej pary ostatecznie zdobywając srebrne medale.

W kategorii wiekowej U19 w grze mieszanej 5. miejsce zdobył Maksim Ovchinnikov wspólnie z badmintonistką UKS Hubal Białystok - Anastasiia Kosenchuk. Maksim Ovchinnikov w grze pojedynczej (U19) osiągnął najwyższą pozycję z suwalskich badmintonistów plasując się na pozycji 5-8.

Pozostali suwalscy badmintoniści w grze pojedynczej: Janek Filipowicz osiągnął 13 pozycję, a Sebastian Lenczewski 15 pozycję.

Lepiej powiodło się badmintonistom w grze podwójnej chłopców U19 - czwarte miejsce zdobyła suwalska para Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub, a piąte Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewski.

W turnieju wzięło udział prawie 300 zawodników i zawodniczek.

źródło i fot.: SKB Suwałki

oprac.: Marcin Nawrocki