Dodana: 16 wrzesień 2020 12:39

Zmodyfikowana: 16 wrzesień 2020 12:42

XXII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorek i Juniorów w szachach rozstrzygnięte

Od piątku do niedzieli (11.09 – 13.09) zostały rozegrane w Wasilkowie k. Białegostoku XXII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorek i Juniorów do lat 18 w szachach. Wzięło w nich udział 94 zawodników, którzy reprezentowali 9 klubów z naszego województwa. Wydarzenie zostało współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Rozgrywki zostały zorganizowane w podziale na grupy dziewczęce oraz chłopięce w odpowiednich kategoriach wiekowych. W turnieju zawodnicy rozegrali 9 rund. W Mistrzostwach wzięło udział 54 chłopców i 40 dziewcząt. Uczestnicy zawodów reprezentowali następujące kluby: Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Stoczek 45 Białystok (39 osób), Klub Szachowy Hańcza Suwałki (25), Klub Szachowy Jagiellonia Białystok (7), Fundacja Jaćwież (5), Ludowy Uczniowski Klub Szachowy Orient Sokółka (4), Młodzieżowy Dom Kultury Białystok (4), Uczniowski Międzyszkolny Klub Szachowy Jaćwież Suwałki (4), Akademia Sportów Umysłowych Sokółka (3) i Klub Sportowy Elbrus Łomża (1). Wystąpiło też 2 zawodników niezrzeszonych.

Tytuły Mistrzów Województwa Podlaskiego przypadły zwycięzcom poszczególnych grup. Zawodnikom, którzy zajęli najwyższe lokaty i zdobyli podium wręczono puchary oraz medale. Nagrody rzeczowe otrzymali zawodnicy od pierwszego do szóstego miejsca. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy. Natomiast kluby, które w klasyfikacji punktowej otrzymały lokaty I – VI, zdobyły puchary, zaś pozostałe dyplomy.

Tytuły mistrzów województwa zdobyli:

• do lat 8 – Natalia Wasilewska (KSz Hańcza Suwałki) i Maciej Pawluczuk (KSz Jagiellonia Białystok);
  • do lat 10 – Zofia Kicińska (KSz Jagiellonia Białystok) i Jan Butkiewicz (KSz Hańcza Suwałki);
  • do lat 12 – Klara Szczotka i Jan Król (oboje MUKS Stoczek 45 Białystok);
  • do lat 14 – Zuzanna Arciszewska i Hubert Backiel (oboje MUKS Stoczek 45 Białystok);
  • do lat 16 – Adrian Budzisz (MUKS Stoczek 45 Białystok) i Edyta Wysocka (KSz Hańcza Suwałki);
  • do lat 18 – Norbert Kopeć (LUKSz Orient Sokółka).

Mistrzostwa Województwa zorganizował Podlaski Związek Szachowy z siedzibą w Białymstoku we współpracy z Podlaską Federacją Sportu. Sędzią głównym był Prezes Podlaskiego Związku Szachowego Leszek Zega.

Szczegółowe wyniki XXII Mistrzostw Województwa Podlaskiego dostępne są w poniższym załączniku.