Dodana: 2 październik 2019 15:28

Zmodyfikowana: 2 październik 2019 15:28

Wielki sukces zawodników UAKS "Podlasie" Białystok

Doskonałe wyniki zawodników i zawodniczek UAKS "Podlasie" Białystok na Mistrzostwach Europy Juniorów, Kadetów i Młodzików w sumo. Reprezentanci naszego regionu zdobyli łącznie pięć medali. Zawody odbyły się w dniach 26-29.09.2019 w Szigetszentmiklos na Węgrzech.

Ilustracja do artykułu Podium Karoliny Domaszuk.JPG

Wśród młodzików srebrny medal zdobył Adam Gryniewski (kat.70kg), a w piąte miejsce zajął Kamil Boikiniec (kat. 50kg). Obaj zawodnicy są uczniami Szkoły Podstawowej nr 43 w Białymstoku.

Joanna Baranowska (kat. 70kg), uczennica Zespołu Szkół Elektrycznych zajęła drugie miejsce wśród kadetek zdobywając srebrny medal, natomiast Karolina Domaszuk (kat.60kg) z IV Liceum Ogólnokształcącego z Węgier przywiozła brązowy medal.

Wielki sukces odniosła również Monika Borowska (kat.50kg). Uczennica XIV Liceum Ogólnokształcącego zajęła miejsce na ostatnim stopniu podium i na jej szyi zawisł brązowy krążek.

Tuż za plecami drużyn z Ukrainy i Węgier uplasowała się reprezentacja Polski. W składzie naszej kadry znalazła się Joanna Baranowska, która do indywidualnego sukcesu dołożyła brązowy medal w drużynie.

Wyjazd Reprezentacji UAKS "Podlasie" Białystok na Mistrzostwa Europy na Węgrzech było możliwe m.in dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Źródło: UAKS "Podlasie"