Dodana: 9 październik 2018 08:16

Zmodyfikowana: 9 październik 2018 08:16

Sztafeta "100 km na stulecie"

Kilkaset osób – m.in. uczniowie białostockich szkół wraz z rodzicami, dziennikarze, policjanci, pracownicy instytucji kultury i samorządowcy – wzięło udział w sztafecie "100 km na stulecie" zorganizowanej przez Radio Białystok i Fundację Białystok Biega. W ten sposób biegacze uczcili 100-lecie polskiej niepodległości.

Ilustracja do artykułu 0x0 (2).jpg

W sobotę, 6 października, uczestnicy sztafety wykonali w sumie 250 okrążeń Stadionu Lekkoatletycznego przy ul. 11 Listopada w Białymstoku. Sztafeta "100 km na stulecie" rozpoczęła się o godz. 8.00. Pierwsze wystartowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 51 w Białymstoku wraz z rodzicami i opiekunami. Kolejni na starcie pojawili się zastępcy prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki i Zbigniew Nikitorowicz.

- Ta sztafeta jest jednym ze sposobów, żeby w radosny, sportowy sposób uczcić stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest też pretekstem do tego, żeby wspólnie cieszyć się, że żyjemy w tak pięknym, niepodległym kraju – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W biegu uczestniczyli m.in. policjanci, funkcjonariusze straży granicznej, lekarze, studenci, uczniowie, nauczyciele, modelki, sportowcy, pracownicy instytucji kultury, a także osoby indywidualne i rodziny. Wśród uczestników sztafety był również podróżnik Jan Mela, który udowadnia, że niepełnosprawność nie musi mieć wpływu na aktywność fizyczną.

Biegacze oprócz pałeczki przekazywali sobie biało-czerwoną flagę. Większość uczestników była z Białegostoku i województwa podlaskiego. Każda z osób musiała przebiec 400 metrów. Wielu uczestników biegało w biało-czerwonym przebraniu. Do pokonania było w sumie 100 kilometrów.

Sztafeta zakończyła się po ponad 11 godzinach, kilkanaście minut po 19.00.

za: UM Białystok

facebook