Dodana: 19 marzec 2018 09:08

Zmodyfikowana: 19 marzec 2018 09:08

Szachy. Złoto dla Oliwii i Jakuba, srebro dla Michaliny

Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 w szachach zostały rozegrane w Jastrzębiej Górze w dniach od 11 do 18 marca 2018 roku. W zawodach wystąpiło 66 dziewcząt i 71 chłopców, w tym 11 reprezentantów województwa podlaskiego (7 juniorek i 4 juniorów). Złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek do lat 18 zdobyła mistrzyni międzynarodowa Oliwia Kiołbasa.

Reprezentantka MUKS Stoczek 45 Białystok powtórzyła sukces z roku ubiegłego i wywalczyła 8,5 punktu w 9 partiach (8 wygranych i remis).

Tytuł mistrzowski wywalczył też mistrz FIDE Jakub Kosakowski (MUKS Stoczek 45 Białystok) w grupie do lat 16, który poniósł jedną porażkę i dwie partie zremisował.

Wicemistrzynią Polski Juniorek do lat 16 została Michalina Rudzińska (KSz. Hańcza Suwałki) – 7 punktów.

Tuż za podium, na 4. pozycji, w tej samej grupie znalazła się Zuzanna Kalinowska (MUKS Stoczek 45 Białystok) – 6 punktów.

Pozostałe lokaty naszych reprezentantów:

1. Maciej Pytel (MUKS Stoczek 45 Białystok, do lat 16) – 5,5 pkt.
  2. Maria Koruch (MUKS Stoczek 45 Białystok, do lat 16) – 5,0 pkt.
  3. Michał Wierzbicki (KSz. Hańcza Suwałki, do lat 16) – 5,0 pkt.
  4. Debora Choińska (KSz. Hańcza Suwałki, do lat 16) – 4,0 pkt.
  5. Maria Koruch (MUKS Stoczek 45 Białystok, do lat 16) – 4,0 pkt.
  6. Kinga Wołągiewicz (KSz. Hańcza Suwałki, do lat 16) – 3,5 pkt.
  7. Maciej Kamiński (MUKS Stoczek 45 Białystok, do lat 18) – 2,5 pkt.

Zawodnicy z województwa podlaskiego zdobyli łącznie 59 punktów w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży: MUKS Stoczek 45 Białystok – 43, KSz. Hańcza Suwałki – 16.

Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich zawodników, trenerów i opiekunów.