Dodana: 10 wrzesień 2019 14:25

Zmodyfikowana: 10 wrzesień 2019 14:26

Świetne występy UAKS "Podlasie" w Pucharze Polski kadetów i młodzików w sumo

Doskonale zaprezentowali się zawodnicy UAKS „Podlasie” Białystok w Pucharze Polski Kadetów i młodzików w sumo, który odbył się w miniony weekend (06-07.09) w Gorzowie Wielkopolskim. Sześciu z nich zakwalifikowało się do Reprezentacji Narodowej na Mistrzostwa Europy juniorów, kadetów i młodzików w sumo.

Zawodnicy prezentują dyplomy, medale i puchary.

W wadze 45 kg wśród młodziczek złoty medal zdobyła Eliza Sobolewska, a Martyna Klimaszewska medal brązowy. Brąz w wadze 60 kg przypadł w udziale Wiktorii Górzewskiej. Wśród młodzików srebrne medale zdobyli: Kamil Bokiniec w wadze 55 kg i Adam Gryniewski w wadze +70 kg, a medale brązowe: Krystian Kirkis w wadze 45 kg i Kamil Bokiniec w wadze 50 kg.

Najlepszą zawodniczką w Pucharze Polski Kadetek była Karolina Domaszuk, która po wygraniu 11 pojedynków w dwóch kategoriach wagowych, zdobyła złote medale w wadze 60 i 65 kg. Srebro w wadze 70 kg wywalczyła Joanna Baranowska, a medal brązowy w tej wadze Marta Choroszucha. W Pucharze Polski Kadetów w kategorii open brązowy medal zdobył Marcin Choroszucha.

W klasyfikacji drużynowej Pucharu Polski Młodzików w sumo I miejsce zdobyli zawodnicy UAKS „Podlasie” Białystok oraz II miejsce w Pucharze Polski Kadetek.

Puchar Polski w Gorzowie był ostatnim turniejem kwalifikacji do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy juniorów, kadetów i młodzików w sumo, które odbędą się w dniach 26-29.09.2019 r. w Szigetszentmiklos na Węgrzech.