Dodana: 24 lipiec 2020 10:34

Zmodyfikowana: 24 lipiec 2020 10:34

Sumo. Udany występ UAKS „Podlasie” Białystok w Pucharze Polski

Z 9 medalami z Pucharu Polski Seniorów i Juniorów w sumo wrócili zawodnicy UAKS „Podlasie” Białystok. Zawody, które odbyły się w Stok Lackim k. Siedlec w dniach 17-18.07.2020r., to pierwsze starcie po odmrożeniu sportu po pandemii COVID -19.

W Pucharze Polski (PP) Seniorów w sumo zawodnicy UAKS „Podlasie” Białystok zdobyli 4 medale. Ze złotem w wadze 50 kg wróciła Monika Borowska, która sięgnęła też po srebro w wadze 55 kg. Dwa brązowe medale zdobył Rafał Choroszucha (w wadze 92 i 100 kg).

Świetnie zaprezentowali się też Marcin Kasjanik, który uplasował się n 5. miejscu w wadze 70 kg. W tej samej wadze 7. Miejsce zajął Mateusz Kasjaniuk.

W klasyfikacji drużynowej w PP Seniorów w sumo ekipa UAKS „Podlasie”  Białystok uplasowała się na III miejscu.

Juniorzy z Białegostoku przywieźli z PP 5 medali. Pierwsze złoto zawdzięczamy Karolinie Domaszuk, która wywalczyła je w wadze 65 kg. Po najwyższe laury w wadze 55 kg sięgnął też Kamil Bokiniec.

Medalowy dorobek juniorów z UAKS „Podlasie” Białystok to także trzy brązowe medale. Ich zdobywcy to Karolina Domaszuk (waga 60 kg), Wiktoria Domaszuk (waga 65 kg) oraz Marcin Choroszucha (waga 80 kg).

Poza podium uplasowali się Adam Gryniewski (5. miejsce w wadze 80 kg), Marcin Kasjaniuk (7. miejsce w wadze 70 kg) i Agata Kazuczyk  (9. Miejsce w wadze 65 kg).

W klasyfikacji drużynowej w PP Juniorek w sumo zawodniczki UAKS „Podlasie” uplasowały się na 3., a juniorzy na 6. miejscu.

Źródło: Władysław Kierdelewicz , wiceprezes Zarządu PZSumo