Dodana: 11 luty 2019 14:00

Zmodyfikowana: 11 luty 2019 14:00

Przed nami pierwszy w 2019 roku trening samochodowy na Torze Wschodzący Białystok

W sobotę, 16 lutego, na Torze Wschodzący odbędą się swobodne jazdy samochodowe z elektronicznym pomiarem czasu. System pozwala precyzyjnie określić czas przejazdu auta na wyznaczonej trasie. W tym roku pojawi się na obiekcie po raz pierwszy. Zaplanowano dwie sesje - w godz. 10:00-12:30 oraz 13.00-15.30. Koszt to 100 zł od kierowcy. Rezerwacje oraz płatności przyjmowane są na stronie www.miejskoaktywni.pl w zakładce Tor Wschodzący Białystok.

Ilustracja do artykułu Tor Wschodzący Białystok (3).JPG

Jazdy z pomiarem czasu skierowane są nie tylko do doświadczonych kierowców. To wydarzenie także dla osób, które nie jeździły na torach, a chciałyby poczuć adrenalinę, a przy okazji skonfrontować swoje umiejętności z bardziej wprawionymi kierowcami.

 

Sobotnie jazdy to trening przed Samochodowymi Mistrzostwami Białegostoku i Samochodowymi Mistrzostwami Okręgu Białostockiego 2019. Pierwsza w tym roku runda zawodów , które organizuje Automobilklub Podlaski w Białymstoku, odbędzie się na Torze Wschodzący Białystok tydzień później, czyli 23 lutego.  Szczegóły, karta zgłoszeniowa i regulaminy dostępne są na stronie: http://smbap.pl/.

 

Tor Wschodzący Białystok, którym zarządza Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji zlokalizowany jest na południe od centrum Białegostoku przy ul. Ciołkowskiego, tuż obok Aeroklubu Białostockiego. Obiekt ma nawierzchnię asfaltową, ok.  930 m długości i 10-12 m szerokości. To idealne miejsce do amatorskiej jazdy w celach szkoleniowych oraz doskonalenia techniki jazdy. Pomiędzy odcinkami zasadniczymi toru istnieją jezdnie łącznikowe, które umożliwiają dodatkowe kombinacje wyznaczenia tras jazdy.

 

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania obiektu (m.in. harmonogram, cennik, wydarzenia, sposób rezerwacji) znajdują się na stronie www.miejskoaktywni.pl w zakładce Tor Wschodzący Białystok. W HARMONOGRAMIE OBIEKTU widocznym w lewym, górnym rogu można zapoznać się z wydarzeniami organizowanymi na obiekcie, rezerwować miejsca i dokonywać płatności.

 

Regularnie – zazwyczaj w weekendy – na Torze Wschodzący Białystok odbywają się swobodne jazdy samochodowe. Można się na nie umawiać także w innych terminach pod adresem tor@bosir.bialystok.pl  lub pod nr tel. 699 677 115.

 

źródło: rzecznik BOSiR 

facebook