Dodana: 4 sierpień 2021 08:29

Zmodyfikowana: 4 sierpień 2021 08:29

#PodlaskieWspieraSport – Wizerunki sportowców na bilboardach i autobusach

Województwo Podlaskie wraz z PKS Nova rozpoczęły akcję wspierającą i promującą sport. Na bilbordach przy budynku dworca PKS pojawiły się wizerunki podlaskich sportowców. A to nie wszystko – PKS Nova planuje ozdobić grafiką ze zdjęciami znanych podlaskich drużyn jeden ze swoich autobusów.

bilbord z akcją #PodlaskieWspieraSport stojący przed dworcem PKS Nova

Przed wjazdem na Dworzec PKS Nova w Białymstoku stanął pierwszy „sportowy” stand. Wizerunki sportowców znajdują się z dwóch stron konstrukcji. Można na nich zobaczyć: MKS Ślepsk Malow Suwałki, Żubry Białystok, Lowlanders, Jagiellonię, Rugby Białystok i Wojciecha Nowickiego, Kamila Szeremetę, Rafała Czupera, Macieja Marchela i Joannę Fiodorow.
Niebawem także jeden z pojazdów PKS Nova będzie w trasie propagował znane podlaskie drużyny i sportowców.

- Oprócz dwóch banerów reklamowych planujemy kompleksowe oklejenie całego nowoczesnego autobusu (karoserię wraz z szybami) specjalistyczną folią. Reklama zewnętrzna na autobusie będzie okraszona hasłem #PodlaskieWspieraSport i będzie zawierała wizerunki sportowców. Bardzo nam zależało na tym, aby przekrój dyscyplin sportowych był bardzo obszerny i łączył całe nasze sportowe środowisko.- powiedział Adrian Janowicz, specjalista do spraw marketingu, zarządzania mieniem i administracji w spółce PKS Nova. Chcemy ruszyć w trasę z naszym autobusem do końca sierpnia i mamy nadzieję, że to się uda – dodał.
Obecnie trwa procedura wyłaniania kontrahenta, który przygotuje projekt. A „sportowy” autobus ma ruszyć w trasę pod koniec sierpnia.

Akcja promująca podlaski sport będzie również prowadzona w serwisie Facebook PKS Nova.

- Wczoraj na naszym profilu pojawił się post informujący o powstałych banerach. W miarę możliwości chcemy zapraszać sportowców, których wizerunek znajduje się na banerze reklamowym. Taka chwila zostanie upamiętniona zdjęciem i również opublikowana na naszych mediach społecznościowych. Kilku sportowców już potwierdziło swoją obecność i czekamy na ich wizytację bezpośrednio przy nośniku reklamowym – poinformował Adrian Janowicz.

Akcja #podlaskiewspierasport to kolejna inicjatywa województwa promująca sport i sportowców, reprezentujących różnorodne dyscypliny sportowe.
Zarząd Województwa Podlaskiego kładzie duży nacisk na pomoc drużynom, klubom i organizacjom sportowym z regionu. W czerwcu tego roku samorząd województwa wsparł finansowo 22 zawodników, tym samym tworząc drużynę Team Podlaskie. Po koniec lipca dwa czołowe kluby sportowe z Podlaskiego – Jagiellonia Białystok i MKS Ślepsk Malow Suwałki – otrzymały dofinansowanie po 500 tys. zł. W czasie swojej dotychczasowej 2,5-letniej kadencji zarząd województwa przyznał już 20 mln zł na sport.

Paulina Dulewicz
red.: Aneta Kursa
fot.: Kamil Timoszuk

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook