Dodana: 1 sierpień 2021 19:03

Zmodyfikowana: 1 sierpień 2021 19:03

„Podlaskie To Tu!” tym razem w Augustowie

Konkursy, rozmowy z zaproszonymi gośćmi oraz mieszkańcami – dziennikarze Polskiego Radia Białystok promowali nasz region z malowniczej plaży miejskiej w Augustowie. W plenerowym studiu „jeżdżącym” po województwie w ramach akcji „Podlaskie To Tu!” gościł w niedzielę, 1 sierpnia, marszałek Artur Kosicki.

Ilustracja do artykułu _TR65076.jpg

Dziesięć wakacyjnych weekendów i dziesięć miejsc na mapie Podlaskiego. Każde z nich odwiedzają reporterzy Polskiego Radia Białystok ze swoim mobilnym studiem. Tam rozmawiają z mieszkańcami o tym, jak się żyje w danym miejscu. Promowane są różne formy aktywności i wypoczynku, takie jak: jazda rowerem, jogging, nordic walking i piesze wędrówki. Do słuchaczy trafiają nagrody: rowery, hulajnogi, kajaki, namioty, hamaki i wiele innych.

Marszałek Artur Kosicki opowiadał o walorach turystycznych całego województwa i oczywiście Augustowa - letniej stolicy Polski.

-  Powinniśmy to miasto jeszcze bardziej promować. Mamy tu dwa jeziora, Kanał Augustowski, a także niezwykłe walory architektoniczne. Chcemy zrobić z tego miejsca taką perełkę turystyczną województwa i dlatego organizujemy tu różne wydarzenia, koncerty - podkreślił.

Do końca wakacji dziennikarze Polskiego Radia Białystok z akcją „Podlaskie To Tu!” odwiedzą kolejne miejscowości regionu. Będą obecni podczas spływu 500 kajaków w Drohiczynie i na Biesiadzie Miodowej w Tykocinie.

Województwo Podlaskie jest partnerem letniej akcji Polskiego Radia Białystok.

Paulina Tołcz
red.: Małgorzata Sawicka,
Małgorzata Półtorak
fot.: Kamil Timoszuk

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook