Dodana: 11 czerwiec 2019 11:05

Zmodyfikowana: 11 czerwiec 2019 11:05

Podlaskie na Wrocławskim Święcie Rowerzysty

Za nami kolejna edycja święta rowerzysty, jakie od 10 lat organizuje Wrocławska Inicjatywa Rowerowa. W niedzielę (09.06) kilka tysięcy miłośników dwóch kółek wzięło udział we wspólnej przejażdżce ulicami miasta i wielkim rodzinnym pikniku na Wyspie Słodowej. W tym roku w imprezie uczestniczyło Województwa Podlaskie.

Stoisko województwa podlaskiego.

Wrocławskie Święto Rowerzysty to największa niesportowa impreza rowerowa na Dolnym Śląsku, której celem jest promowanie ruchu rowerowego, jako doskonałego środka transportu, a także integracja środowisk miłośników rowerów. W 2018 roku w WŚR wzięło udział aż 3500 rowerzystów.

Ideą przewodnią WŚR jest promowanie roweru, jako istotnego elementu ekologicznego i zrównoważonego transportu. Światowe i europejskie miasta o najwyższym stopniu jakości życia mieszkańców to miasta, które mocno postawiły na transport rowerowy. Wydarzenie popularyzuje ideę miasta dla ludzi, w którym można wygodnie i szybko się przemieszczać, hałas nie przekracza dopuszczalnych norm, można aktywnie wypocząć oddychając czystym powietrzem, a dzieci mogą samodzielnie i bezpiecznie dostać się do szkoły.

Podlaskie w ramach wspólnego stoiska z województwami warmińsko-mazurskim, lubelskim i podkarpackim prezentowało szlak Green Velo. Udostępniane były mapy, foldery, gadżety rowerowe, informacje o Miejscach Przyjaznych Rowerzystom. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Szlak Green Velo jest już rozpoznawalnym elementem, przyczyniającym się do pozytywnego wizerunku Polski Wschodniej.

ik/red. aa

facebook