Dodana: 18 listopad 2019 11:08

Zmodyfikowana: 18 listopad 2019 11:08

Podlaskie derby dla Dojlid

Derby Podlasia dla Dojlid! Kobieca drużyna białostockiego klubu w 8. kolejce ekstraklasy gładko pokonała u siebie AZS Metal-Technik Łomża 3:0.

Spotkanie to było bardzo ważne w kontekście układu dolnej części tabeli. Przed tą serią gier łomżanki z dorobkiem siedmiu punktów plasowały się na siódmym miejscu. Z kolei białostoczanki miały na koncie o jedno oczko mniej. Zwycięstwo pozwoliło więc gospodyniom zmienić hierarchię i odskoczyć od zespołów znajdujących się pod kreską na bezpieczną odległość.

Marsz do triumfu rozpoczęła Katarzyna Grzybowska-Franc, która na początek zmierzyła się z Mają Miklaszewską. Lepiej ten pojedynek rozpoczęła rywalka. Zawodniczka z Łomży wygrała pierwszą partię 11:9. Pozostałe odsłony padły jednak łupem reprezentantki Polski w barwach Dojlid. Najwięcej emocji przyniósł czwarty set, który rozstrzygnął się wynikiem 16:14.

Jeszcze lepiej zaprezentowały się Daria Kisiel i Michalina Górska, które pokonały swoje rywalki bez straty seta. Kisiel łatwo rozprawiła się z Anną Zielińską, natomiast Górska nie dała większych szans Aleksandrze Jarkowskiej.

Teraz przed białostoczankami dwa tygodnie przerwy. Tenisistki Dojlid do gry wrócą dopiero 30 listopada, kiedy zmierzą się na wyjeździe z Bebetto AZS Częstochowa.

Dojlidy Białystok - AZS Metal-Technik Łomża 3:0.
Katarzyna Grzybowska-Franc - Maja Miklaszewska 3:1 (9:11, 11:7, 11:6, 16:14);
Daria Kisiel - Anna Zielińska 3:0 (11:9, 11:7, 11:3);
Michalina Górska - Aleksandra Jarkowska 3:0 (11:9, 11:7, 11:4).

za: UKS Dojlidy