Dodana: 9 marzec 2020 13:27

Zmodyfikowana: 9 marzec 2020 13:27

Podlascy zapaśnicy z sukcesami na ogólnopolskiej arenie

Ponad 200 zawodników z 52 klubów z całego kraju wzięło udział w Pucharze Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym, jaki odbył się na przełomie lutego i marca w Warszawie. Podlascy zapaśnicy przyjechali ze stolicy z sukcesami.

Ilustracja do artykułu Podlascy zapaśnicy na turnieju w Warszawie (2).jpg

Bezkonkurencyjny w zapasach w stylu klasycznym w kategorii 60kg okazał się  Arslanbek Salimov z białostockiego Klubu Sportowy Wschód. Bardzo dobrze walczyli też inni reprezentanci naszego województwa. Nikodem Godun odnosząc kontuzję. uplasował się na 5. miejscu. Arbi Magomedov, trenując zaledwie kilka miesięcy, również zajął wysoką 5. pozycję. Isa Khataev, Amir Khataev i Lema Mintulaev to kolejni zawodnicy, którzy mając za sobą tylko kilka miesięcy treningów, stoczyli bardzo dobre walki, choć musieli uznać wyższość bardziej doświadczonych rywali.

Puchar Polski Kadetów odbył się w dniach 28.02-01.03.2020r. w Warszawie. Na mocno obsadzonym turnieju, który stanowi eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wystartowało 212 zawodników, stoczono 374 walk na trzech matach.

Klub Sportowy Wschód, oprac. Małgorzata Sawicka

 

facebook