Dodana: 21 listopad 2017 08:30

Zmodyfikowana: 21 listopad 2017 08:30

Pewne zwycięstwo SPR-u Nowe Piekuty

W niedzielę, 19 listopada SPR Nowe Piekuty rozegrał pierwszy domowy mecz. Przeciwnikiem piekuckiej drużyny był UKS Jaćwingowie Gołdap. W spotkaniu tym gospodarze wiedli prym i tym samym pokonali przyjezdnych 33:26.

Pierwsze minuty meczu były bardzo nerwowe. Oba zespoły sprawdzały się nawzajem. UKS grał jednak bardzo radykalnie, co zadecydowało o podyktowaniu aż trzech rzutów karnych. Podopieczni Piotra Tymińskiego przełożyli je na bramki (7:5). Doskonała praca rozgrywających z Nowych Piekut sprawiła, że przewaga SPR-u z minuty na minutę wzrastała. Bardzo dobrze w końcowych minutach pierwszej połowy spisywali się Marcin Piekutowski, Michał Piekutowski i Mateusz Krassowski. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 16:10.

W drugiej odsłonie świetnie zagrał Dawid Werpachowski, dzięki któremu przewaga urosła do dziewięciu bramek (26:17). W ślad za nim poszedł Rafał Kostro, który również zaliczył dobry występ. Wysokie prowadzenie dało możliwość sprawdzianu młodych zawodników, którzy dołożyli drobną cegiełkę do tego zwycięstwa. Na słowa pochwały zasługują także bramkarze, a zwłaszcza Michał Łapiński, którego parady w drugiej połowie robiły ogromne wrażenie.

- Nie ukrywam, że ten mecz był dla nas szczególnie ważny. Pierwsze spotkanie domowe, przed naszymi kibicami… nie mogliśmy wypaść słabo. Skoncentrowaliśmy się i powoli budowaliśmy przewagę. W drugiej połowie pozwoliliśmy sobie na rotację w składzie. Nasi młodsi koledzy muszą się ogrywać, a ten mecz był doskonałą okazją do małego sprawdzianu – mówił skrzydłowy, Mariusz Jankowski. – Jest jeszcze nad czym pracować, bo popełniliśmy w tym spotkaniu kilka bezsensownych błędów. Mamy dwa tygodnie, by zniwelować nasze błędy – dodał.

SPR Nowe Piekuty – UKS Jaćwingowie Gołdap 33:26 (16:10)

SPR Nowe Piekuty: Niemyjski Krystian, Łapiński Michał, Niemyjski Adrian, Broniek Rafał (1), Śliwowski Jakub, Jankowski Mariusz (5), Krassowski Mateusz (3), Łaszczuk Szymon, Piekutowski Marcin (5), Werpachowski Dawid (7), Kostro Rafał (3), Piekutowski Michał (2), Kostro Adrian (1), Iwańczuk Błażej (1), Zakrzewski Gustaw

UKS Jaćwingowie Gołdap: Ruksza Marcin, Sitek Konrad (5), Rzeźnicki Krzysztof, Czajkowski Filip (5), Radziewicz Patryk (3), Mrozowski Rafał, Sztuk Mateusz (6), Kazimierski Michał (5), Czygier Adrian (1), Ćwikowski Mieczysław (1), Bukowski Gabriel, Grynkiewicz Bartłomiej