Dodana: 5 grudzień 2018 12:00

Zmodyfikowana: 5 grudzień 2018 12:00

Ośmiolatka brązową medalistką w Pucharze Europy

Marlena Łuka, 8-letnia zawodniczka Białostockiego Klubu Karate Kyokushin "KANKU", zdobyła brązowy medal w Pucharze Europy Karate Kyokushin. Ten prestiżowy turniej odbył się w mołdawskim Kiszyniowie.

Ilustracja do artykułu 0x0 (1).jpg

We wtorek (4 grudnia) w Urzędzie Miejskim w Białymstoku odbyło się spotkanie zastępcy prezydenta Białegostoku Rafała Rudnickiego z młodą, białostocką zawodniczką, która znalazła się w ścisłej czołówce w Pucharze Europy Karate Kyokushin. Brązowej medalistce towarzyszyła mama i trener Dariusz Cymmerman.

– Jestem pełen podziwu, że tak młoda osoba jest tak bardzo zaangażowana, wytrwała i konsekwentna – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W Pucharze Europy Karate Kyokushin w Mołdawii w różnych kategoriach starowało około 600 zawodników z całej Europy. Białystok reprezentowało siedmioro zawodników z Klubu Karate Kyokushin "KANKU". Ośmioletnia Marlena Łuka wywalczyła 3. miejsce na tym prestiżowym turnieju, pokonując reprezentantki Mołdawii i Rosji. Pozostali białostoczanie po zaciętych walkach niestety musieli uznać wyższość swoich przeciwników.

źródło: UM Białystok
oprac.ak

facebook