Dodana: 26 lipiec 2020 10:37

Zmodyfikowana: 26 lipiec 2020 11:55

Ogólnopolska gala boksu w Augustowie

Paweł Stępień zwycięzcą rewanżowego starcia z Markiem Matyją podczas sobotniej (25.07) gali Knockout Boxing Night 11: Revenge w amfiteatrze w Augustowie. Organizację tego wydarzenia sportowego wsparło Województwo Podlaskie. Marszałka Artura Kosickiego podczas gali reprezentował radny Paweł Wnukowski.

Ilustracja do artykułu Stępień kontra Matyja (8).JPG

Bokserzy po raz pierwszy skrzyżowali rękawice w lipcu zeszłego roku na gali Knockout Boxing Night 7 w Rzeszowie. Ten pojedynek był wyrównany i zakończył się remisem. Spotkanie w amfitetarze w Augustowie po 10 emocjonujących rundach dało zwycięstwo Pawłowi Stępieniowi. Tym samym zawodnik stał się zdobywcą pasa Mistrza Polski w wadze półciężkiej. 

KBN 11 Augustów to, poza walką wieczoru, wiele innych ciekawych pojedynków. Emocjonujące było starcie Denis Krotiuk – Sylwester Bidziński. W kolejnych pojedynkach gali pojawił się także m.in. utalentowany Kamil Bednarek, którego umiejętności przetestował Bartłomiej Grafka. Pojedynek stoczył też Damian Kiwior. KBN 11 to też długo wyczekiwany powrót Adama Balskiego, który zmierzył się z Mateuszem Kubiszynem.

Sportowych emocji dostarczyli także lokalni pięściarze z Augustowa. Podczas gali walki stoczyli dwaj zawodnicy augustowskiego klubu prowadzonego przez trenera Piotra Rułkowskiego: Łukasz Kalinko i Piotr Wielgat, który zmierzył się z Sylwestrem Perkowskim reprezentującym Cristal Białystok.

Gala była transmitowana na antenie TVP 1, TVP SPORT HD, TVP 1 oraz sport.tvp.pl. Wydarzenie zostało zorganizowane z zasadami rygoru sanitarnego zwiazanymi z koronawirusem.

Małgorzata Sawicka

fot. Urząd Miejski w Augustowie

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook