Dodana: 8 listopad 2019 15:36

Zmodyfikowana: 10 listopad 2019 22:52

Na sportowo uczcili 101. rocznicę odzyskania niepodległości

Około 300 uczestników wzięło udział w IV Biegu Niepodległości. To uczniowie podlaskich szkół podstawowych, liceów i techników a także przedstawiciele służb mundurowych z naszego regionu. W ten sposób uczcili 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Bieg odbył się w piątek, 8 listopada na terenie Starej Żwirowni w podbiałostockich Ogrodniczkach. Gratulacje laureatom i uczestnikom złożył m.in. Marek Malinowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu Bieg Niepodległości-48.jpg

- To wspaniałe przedsięwzięcie sportowo-patriotyczne. Ten bieg staje się już pewną tradycją, a wiem, że z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży – mówił marszałek Malinowski.
Marek Malinowski szczególne podziękowania skierował do organizatorów – Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych -  Bardzo mnie cieszy, że właśnie w  ten sposób uczczono 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę.

Bieg Niepodległości zorganizowano już po raz czwarty. Uczestnicy w zależności od kategorii mają do pokonania trasy biegnące przez wykopaliska po Starej Żwirowni w Ogrodniczkach.
- Najmłodsi mają do pokonania 800 metrów, dziewczęta ze szkół ponadpodstawowych pokonują odcinek 1000 metrów, chłopcy 2000, a służby mundurowe trzykilometrowy morderczy dystans, bo trasa jest bardzo trudna – informował podinspektor Maciej Zakrzewski naczelnik wydziału prewencji komendy wojewódzkiej policji w Białymstoku.
To że trasa jest ciężka potwierdzali jedni z najmłodszych uczestników Biegu Dominik, Mateusz i Krystian – uczniowie szkoły podstawowej w Ogrodniczkach - Biegło się dobrze, ale trochę było ciężko. Chwilami myśleliśmy,  że nie dobiegniemy, ale udało się.

Wspaniale udało się też Annie Bańkowskiej z 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku. To właśnie ona zajęła pierwsze miejsce wśród reprezentujących służby mundurowe.
-  Trasa dość wymagająca, trzy kilometry, liczne przeszkody i mocne podbiegi, ale biegło się fajnie – mówiła pani Anna – Trenuję bieganie systematycznie, a dzisiaj w ramach uczczenia Święta Niepodległości reprezentuję swoją jednostkę 18. Pułk Rozpoznawczy w Białymstoku. Wspaniała atmosfera, świetna impreza, za rok też się pojawimy – dodała.

ak

 

facebook