Dodana: 29 kwiecień 2019 08:53

Zmodyfikowana: 29 kwiecień 2019 09:02

Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. Damian Biłbak Mistrzem Polski

120 zawodników z 50 klubów z całego kraju wzięło udział w sobotnich (27.04) Mistrzostwach Polski Seniorów Karate Kyokushin. Damian Biłbak z Suwałk stanął na najwyższym stopniu podium, zdobywając tytuł Mistrza Polski. Zawody zorganizowane zostały przy współpracy z Polskim Związkiem Karate odbyły i się po raz 46.

Ilustracja do artykułu DSC09688.JPG

Suwalski Klub Karate Kyokushin reprezentowali trzej bracia Biłbak - Sebastian, Daniel i Damian. Kierownikiem ekipy był shihan Marek Krejpcio, a instruktor z Suwałk Michał Karpowicz zadebiutował na zawodach ogólnopolskich jako sędzia.

Z Lipna suwalska ekipa wróciła z Mistrzem Polski Damianem Biłbakiem. Damian zajął I miejsce w kumite w kategorii do 65 kg. Warto przypomnieć, że dwa lata temu zajął on I miejsce po raz pierwszy, a w zeszłym roku zdobył wicemistrzostwo. Teraz wrócił na pierwsze miejsce i ponownie został najlepszym zawodnikiem w kraju, zdobywając swój trzeci medal na zawodach najwyższej rangi w Polsce. Damian pierwszą walkę przeszedł wolnym losem, a potem pokonał kolejno trzech przeciwników: Kamila Kowala z Tarnowskich Gór, Pawła Wolskiego z Warszawy i w finale Filipa Szellera z Opola. Wszystkie walki wygrał bez dogrywek poprzez wskazanie sędziowskie.

Dwaj bracia Damiana - Daniel i Sebastian tym razem nie mieli szczęścia do medali. Obaj wygrali po dwa pojedynki. Każdy z nich drugą walkę wygrał przed czasem. Daniel pokonał Mateusza Ira z Krakowa, skuteczną obrotową techniką nożną na tułów. Sebastian wygrał z Robertem Nalewajk z Jastrzębia Zdroju skuteczną techniką ręczną na tułów. Po obiecującym początku, każdy z nich w trzeciej walce przegrał pojedynek o medal. Daniel w ćwierćfinale kategorii do 70 kg uległ przyszłemu Mistrzowi Polski Danielowi Sternikowi z Konstancina Jeziornej. Sebastian w kategorii do 80 kg, nie sprostał Oskarowi Mazurkiewiczowi z Włocławka, który później zdobył brązowy medal.