Dodana: 9 wrzesień 2021 16:22

Zmodyfikowana: 9 wrzesień 2021 16:22

Wicemistrz olimpijski z wizytą w urzędzie marszałkowskim

Rafał Czuper, medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, oraz jego trener Marek Iwanicki odwiedzili urząd marszałkowski w czwartek (9.09). W imieniu marszałka Artura Kosickiego pogratulowali im Izabela Smaczna-Jórczykowska, dyrektor Departamentu Polityki Informacyjnej UMWP i Krzysztof Szeweluk, zastępca dyrektora Gabinetu Marszałka. Podczas spotkania Rafał Czuper i Marek Iwanicki otrzymali symboliczne czeki na odpowiednio: 35 tys. zł i 15 tys. zł.

Mistrz olimpijski trzyma w dłoniach czek i medal. Za nim stoi pięć osób, w tym jedna z medalem

Rafał Czuper podczas XVI Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio zdobył srebrny medal w grze indywidualnej i brązowy w grze drużynowej w parze z Tomaszem Jakimczukiem w tenisie stołowym.

– Jechałem do Tokio z nastawieniem na poprawę wyniku z Rio de Janeiro (olimpiada letnia w 2016 r.) i to się udało. Oczywiście, moim celem było złoto w singlu, tutaj nie do końca wyszło, ale jest progres. Mamy dwa medale. Jestem zadowolony – mówił sportowiec.  

Podobnie jak młociarz Wojciech Nowicki – zdobywca złotego medalu podczas igrzysk w Tokio i oszczepniczka Maria Andrejczyk – srebrna medalistka, Rafał Czuper został doceniony przez Samorząd Województwa Podlaskiego także finansowo - otrzymał 35 tys. zł. Natomiast Marek Iwanicki – 15 tys. zł.

Sportowiec podkreślał, że pomoc samorządu ma dla niego ogromne znaczenia.

– Wsparcie, które dostałem w tym roku od pana marszałka, było największe w czasie mojej sportowej kariery. To mocno pomaga, jeśli chodzi o przygotowywanie się do zawodów, ponieważ nie muszę zajmować głowy finansami. Mam nadzieję, że będzie ono trwało cały czas – powiedział.

Rafał Czuper należy także do powołanej przez marszałka Artura Kosickiego grupy najlepszych podlaskich sportowców Team Podlaskie. Jako swego rodzaju ambasadorowie Podlaskiego mogą liczyć na szczególne wsparcie samorządu województwa.

– Team Podlaskie stało się dużą i głośną sprawą w całej Polsce, bo wielu zawodników z innych rejonów Polski gratulowało nam tego, że jesteśmy w tym gronie. Każdy wypowiada się o tym pozytywnie. To świetna inicjatywa, której nie ma w żadnym innym województwie – podkreślał Rafał Czuper.

Jak mówił trener Marek Iwanicki, przed jego podopiecznym już za tydzień Mistrzostwa Polski, następnie odpoczynek. Z końcem roku tenisista rozpoczyna przygotowania do sezonu, który będzie kwalifikacją do mistrzostw świata na przełomie listopada i grudnia 2022 r.

Aneta Kursa
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Piotr Babulewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook