Dodana: 11 grudzień 2017 08:22

Zmodyfikowana: 11 grudzień 2017 08:22

Medale zawodników Łomżyńskiego Klubu Karate podczas Pucharu Polski w Karate Kyokushin

W sobotę, 9 grudnia, zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate wzięli udział w XXXIV Pucharze Polski Karate Kyokushin, który rozegrano we Wrocławiu. W zawodach wzięło udział 489 zawodników z 96 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Ilustracja do artykułu Ahmed Debizov I m. Wiktor Kacprzyk IIIm. Junior młodszy - 50 kg PP.jpg
Złoty  medal wywalczył Maciej Tercjak w kategorii seniorów – 65 kg. Stoczył  trzy wymagające pojedynki, a walkę finałową zakończył przed czasem. Drugie złoto wywalczył Ahmed Debizov, wygrywając cztery pojedynki w kategorii junior młodszy – 50 kg. W tej samej kategorii brązowy medal wywalczył Wiktor Kacprzyk i bardzo niewiele brakowało, aby finał tej kategorii był finałem „łomżyńskim”. Również brązowy medal zdobyła Wiktoria Korytkowska w kategorii juniorek -55 kg. Juniorzy Młodsi Nikola Trzcińska oraz Jędrzej Perkowski zakończyli rywalizację w 1/8 finału. W zawodach nie wystartowali nasi dwaj juniorzy Tomek i Adam Stachacz oraz seniorzy Piotr Bejenka, Klaudia Lanczewska oraz Klaudia Gawryś, którzy będą rywalizować w najbliższą sobotę  podczas ostatniej imprezy w tym roku, a mianowicie Mistrzostw Polski Młodzieżowców i Mistrzostw Polski Juniorów Polskiego Związku Karate.