Dodana: 21 lipiec 2021 13:01

Zmodyfikowana: 22 lipiec 2021 19:18

Marszałek zaprasza na festyn rodzinny do Tykocina

W czwartek, 22 lipca, na placu Stefana Czarnieckiego w Tykocinie na wszystkich czeka wspaniała zabawa - piknik dla rodzin z wieloma atrakcjami. Gościem specjalnym będzie premier Mateusz Morawiecki. Festyn organizują Województwo Podlaskie i Urząd Miejski w Tykocinie.

Piknik rodzinny w Tykocinie

Podczas wydarzenia na smakoszy czeka degustacja produktów lokalnych oraz smakołyków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Po poczęstunku warto obejrzeć film w 5D, pokaz grupy rekonstrukcyjnej, po czym zajrzeć do wirtualnej kabiny Green Velo.

Piknik to także świetna okazja, by połączyć przyjemne z pożytecznym i wykonać badania profilaktyczne, takie jak pomiar ciśnienia krwi, czy poziomu cukru w organizmie. Można również skorzystać z porad specjalistów z Białostockiego Centrum Onkologii, a nawet zaszczepić się przeciwko COVID-19 w specjalnie przygotowanym punkcie.

To nie wszystko. Uczestnicy będą mogli skorzystać z porad specjalistów do spraw funduszy europejskich i spróbować szczęścia w licznych konkursach, w których czekają atrakcyjne nagrody.

Warto zabrać dzieci! Na pewno nie będą się nudziły. Pobawią się w dmuchanych zamkach, poznają zasady poruszania się w miasteczku ruchu drogowego, będą mogły zajrzeć do wozów bojowych.  

Początek o godz. 17, a o godz. 18.45 festyn odwiedzi gość specjalny - premier Mateusz Morawiecki.

Wstęp oraz wszystkie towarzyszące piknikowi atrakcje będą bezpłatne. Na wydarzenie zapraszają Artur Kosicki, marszałek województwa oraz Mariusz Dudziński, burmistrz Tykocina.

 

Barbara Likowska-Matys
red.: Anna Augustynowicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook