Dodana: 19 październik 2017 08:32

Zmodyfikowana: 19 październik 2017 09:11

Łuczniczka konna z Białegostoku złotą medalistką w Japonii

Anna Sokólska wygrała międzynarodowe zawody rozegrane w dniach 14–15 października 2017 w japońskim mieście Obihiro, na wyspie Hokkaido. Tym samym Polka powtórzyła sukces sprzed dwóch lat, kiedy na japońskim turnieju w Nikko stanęła na najwyższym stopniu podium.

Polka - jedyna reprezentantka Europy, zdobyła dwa złote medale w konkurencjach: koreańskiej i węgierskiej. Zdobyła też srebrny medal w konkurencji japońskiej (Yabusame). Tym samym zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Pokonała  26 reprezentantów z siedmiu krajów i czterech kontynentów.

To nie koniec międzynarodowych zmagań. 20 października (najbliższy piątek) Ania wystartuje w XIII Mistrzostwach Świata w Łucznictwie Konnym w Korei. Tu zawodnicy będą rywalizowali w kilku konkurencjach: koreańskiej, kabak oraz drużynowej.