Dodana: 18 lipiec 2021 18:09

Zmodyfikowana: 18 lipiec 2021 21:58

Kolejna odsłona akcji "Podlaskie To Tu!"

Supraśl to miejscowość odwiedzona przez reporterów Radia Białystok w niedzielę, 18 lipca, w ramach wakacyjnej akcji "Podlaskie To Tu!" Tym razem w letnim mobilnym studio gościł Marek Malinowski, członek zarządu województwa, który opowiedział o walorach miasta i wsparciu samorządu udzielanym gminie Supraśl. Partnerem akcji jest Województwo Podlaskie.

Ilustracja do artykułu wywiad radio (8 of 8).jpg

Dziesięć wakacyjnych weekendów i dziesięć miejsc na mapie Podlaskiego. Każde z nich odwiedzają reporterzy Radia Białystok ze swoim mobilnym studiem. Tam rozmawiają z mieszkańcami o tym, jak się żyje w danym miejscu. Promowane są też różne formy aktywności i wypoczynku: jazda rowerem, jogging, plażowanie, nordic walking i piesze wędrówki. Do najpilniejszych słuchaczy trafiają nagrody: rower, hulajnoga, kajak, namiot, hamak i wiele innych.

W ostatnią niedzielę plenerowe studio zostało rozstawione w samym środku Supraśla, na Placu Kościuszki przed Pałacem Buchholtza. Odwiedził je Marek Malinowski.

- Supraśl to piękne miejsce na ziemi. Często bywam tu z rodziną. Podobnie jak wielu Podlasian, którzy wybierają to miasto na popołudniowy, czy weekendowy odpoczynek – mówił o Supraślu członek zarządu województwa.

Marek Malinowski zaznaczył też, że gmina Supraśl jest aktywna, jeśli chodzi o wykorzystywanie funduszy unijnych poprzez Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego, którego głównym dysponentem jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Z tych środków wykonana m.in. została rewitalizacja parku w centrum miasta.

Podlaski samorząd łączy z Supraślem także niwa artystyczna. Mający tam swoją siedzibę teatr Wierszalin, to jednostka kultury Województwa Podlaskiego, dotowana rok rocznie kwotą 2 mln zł. Obecnie trwa organizowany przez teatr festiwal Między Wierszami, w ramach którego jeszcze do 25 lipca uczestników czekają spektakle, wystawy, koncerty plenerowe i wiele innych atrakcji.

Łatwiej tu przyjechać i wziąć udział w festiwalu, bo PKS Nova, spółka samorządu, w lutym tego roku uruchomiła pierwszą podmiejską linię do Supraśla. Dziennie realizowanych jest ok. 30 kursów.

Do końca wakacji dziennikarze Radia Białystok z akcją "Podlaskie To Tu!" odwiedzą kolejne miejscowości regionu. Będą m.in. na Festiwalu Wielu Kultur i Narodów w Czeremsze, podczas spływu 500 kajaków w Drohiczynie i na Biesiadzie Miodowej w Tykocinie.

Małgorzata Sawicka
fot.: Piotr Babulewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook