Dodana: 1 maj 2019 14:29

Zmodyfikowana: 3 maj 2019 13:44

Jagiellonia w finale PP po raz trzeci

W czwartkowe (02.05) popołudnie piłkarze Jagiellonii Białystok po raz trzeci w historii klubu wystąpili w wielkim finale Pucharu Polski. Do tej pory białostockiej drużynie tylko raz udało sięgnąć po to trofeum. Niestety, nie tym razem. Żółto-czerwoni przegrali na Stadionie Narodowym z Lechią Gdańsk.

W finale na stadionie PGE Narodowym Żółto-Czerwoni przegrali z Lechią Gdańsk 0:1. Jedyną bramkę w tym meczu w szóstej minucie doliczonego czasu gry zdobył Artur Sobiech.

Dziewięć lat po zwycięstwie nad Pogonią Szczecin nasz zespół po raz trzeci w historii znalazł się na najwyższym szczeblu drabinki Pucharu Polski. Po wyeliminowaniu kolejno GKS-u Katowice, Arki Gdynia, Odry Opole oraz Miedzi Legnica, tracąc przy tym tylko jedną bramkę, Jagiellonia Białystok stanęła przed szansą zdobycia drugiego w historii pucharu krajowego. Jej rywal, Lechia Gdańsk, musiał się z kolei rozprawić z Resovią, Termaliką, Górnikiem Zabrze i Rakowem Częstochowa. 2 maja 2019 roku drogi obu drużyn skrzyżowały się na Stadionie Narodowym.

Po bezbramkowej pierwszej połowie, z powodu zmian i wideoweryfikacji arbiter doliczył do drugiej połowy aż 7 minut. Gdy wszyscy oczekiwali już dogrywki, ogromny błąd w obronie popełnił zespół z Białegostoku. Po dośrodkowaniu Flavio na krótki słupek Artur Sobiech wybiegł zza pleców defensorów Jagi i pokonał niepewnie interweniującego Mariana Kelemena. Tym razem nie było mowy o anulowaniu gola, a nasz zespół nie miał już okazji wyprowadzić jakiejkolwiek akcji. Tym samym Puchar Polski pojedzie do Gdańska.