Dodana: 2 sierpień 2021 15:56

Zmodyfikowana: 2 sierpień 2021 15:56

Jagiellonia gromi wicemistrza Polski

Udany początek sezonu w wykonaniu Jagiellonii Białystok. W niedzielę (1.08) Żółto-Czerwoni w drugiej kolejce PKO BP Ekstraklasy pokonali Raków Częstochowa aż 3:0.

Na czerwonym tle napis Zwycięstwo

To Raków Częstochowa, a nie Jagiellonia stawiany był przed tym meczem w roli faworyta. Owszem, podopieczni Marka Papszuna w czwartek rozegrali 120 minut w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji, ale mimo zmęczenia kadra wicemistrzów Polski na papierze wyglądała lepiej. 

Boisko jednak zweryfikowało rzeczywistość. Znakomite spotkanie rozegrał Taras Romańczuk. Kapitan Jagiellonii dwukrotnie wpisał się na listę strzelców – w 35 oraz 87 minucie. Wynik dopełniło trafienie najlepszego strzelca Jagi ostatnich lat Jesusa Imaza. Szkoleniowiec Rakowa próbował ratować sytuację zmianami, jednak defensywa gospodarzy tworzona przez m.in. doświadczonych Michała Pazdana i Błażeja Augustyna była nie do przebicia. 

Pod koniec meczu na murawie pojawił się Dani Quintana. Hiszpan powrócił do Jagiellonii po niemal 7-letniej przerwie i grze w ligach m.in. z Arabii Saudyjskiej, Azerbejdżanu czy Chin. 

- Nie ma co ukrywać, że dzisiaj zaprezentowaliśmy bardzo dobrą grę w defensywie, zawodnicy wykonali dużą pracę i grali z dużą koncentracją. Cieszy też na pewno skuteczność, bo tak dużo sytuacji nie stworzyliśmy. Szkoda tej okazji, którą na początku drugiej połowy miał Tomas Prikryl, bo na pewno spokojniej by się grało. Przy wyniku 2:0 Raków - po zmianach, które zrobił trener Papszun - cały czas gonił wynik; musieliśmy być mocno skoncentrowani bo wiadomo, że jedna bramka potrafi mocno odwrócić losy meczu. Ale tego pilnowaliśmy i jestem zadowolony, myślę że wybiegaliśmy ten mecz. Cieszę się też, że kibice dopisali, doping był kapitalny i chciałbym, żeby tak samo było na kolejnym meczu – mówił po meczu Ireneusz Mamrot, trener Jagiellonii.

 

Jagiellonia Białystok 3:0 (2:0) Raków Częstochowa

Taras Romańczuk 35’,87’

Jesus Imaz 37’

 

Skład Jagiellonii: X. Dziekoński – I. Puerto, B. Augustyn, M. Pazdan – T. Prikryl (K. Tabis 99’), B. Nastić – M. Pospisil (O. Wojciechowski 99’), T. Romańczuk, K. Sturski (D. Quintanta 99’) – J. Imaz (B. Wdowik 84’), A. Trubeha (F. Cernych 63’)

 

 

Bartłomiej Modzelewski
red.: Aneta Kursa

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook