Dodana: 4 marzec 2020 13:06

Zmodyfikowana: 4 marzec 2020 13:06

Grad medali zawodników UAKS „Podlasie” Białystok na Pucharze Polski w sumo

Na rozegranym w Dębicy w dniach 22-23.02.2020 Pucharze Polski Seniorów i Seniorek oraz Juniorów i Juniorek w sumo zawodniczki i zawodnicy UAKS „Podlasie” Białystok zdobyli 9 medali indywidualnie, II miejsce w klasyfikacji drużynowej w Pucharze Polski Juniorek i V miejsce w Pucharze Polski Juniorów w sumo.

Ilustracja do artykułu IMG_20200223_153003_resized_20200225_092128630 (1) III m. MARCIN CHOROSZUCHA.jpg

W Pucharze  Polski  Juniorek I Juniorów w sumo zawodniczki i zawodnicy UAKS „Podlasie” Białystok zdobyli:

- złoty medal w wadze 65 kg - Karolina Domaszuk,
- 2 srebrne medale - Joanna Baranowska w wadze 70 i 75 kg oraz Marcin Kasjaniuk w wadze 70 kg,
- 3 brązowe medale - Karolina Domaszuk w wadze 60 kg, Marta Choroszucha w wadze 70 kg oraz Marcin Choroszucha w wadze 80 kg.

W Pucharze  Polski  Seniorek w sumo zawodniczki UAKS „Podlasie” Białystok zdobyły:

- srebrny medal - Monika Borowska w wadze 50 kg,
- brązowy - Agata Choroszucha w wadze 80 kg.

W klasyfikacji drużynowej PP Seniorek w sumo ekipa UAKS „Podlasie” Białystok uplasowała się na IV miejscu.

Wśród seniorów Puchar Polski w Dębicy był przedostatnią imprezą kwalifikacyjną do reprezentacji na Mistrzostwa Europy Seniorów i Młodzieżowców w sumo, które odbędą się w dniach 17-19.04.2020 w Baku (Azerbejdżan). Mistrzostwa Europy juniorów, kadetów i młodzików odbędą się w dniach 25-27.09.2020 w Bukareszcie (Rumunia).

Źródło: Władysław Kierdelewicz (Polski Związek Sumo) / oprac. Marcin Nawrocki