Dodana: 2 listopad 2020 10:24

Zmodyfikowana: 6 listopad 2020 10:40

Dziewczyny uratowały honor mistrza

W miniony weekend badmintoniści SKB Litpol-Malow Suwałki zainaugurowali rozgrywki badmintona. Na turnieju w Łodzi zmierzyli się z zespołami UKS Plesbad oraz KU AZS Łódź i odnieśli dwa inauguracyjne zwycięstw. W dużej mierze stało się to za sprawą pań.

Drużyna SKB Litpol-Malow Suwałki pozująca do grupowego zdjęcia na tle ścianki sponsorskiej

Najpierw w starciu z UKS Plesbad Pszczyna zwycięsko, wyszły z wszystkich pojedynków później w drugim starciu z gospodarzami pojedynki suwalskich badmintonistek przy stanie 3:3, przechyliły szalę zwycięstwa na stronę SKB.

Stracie z badmintonistami z Pszczyny nie miało większej historii, łatwe i szybkie zwycięstwa. Znakomicie spisał się debiutujący w suwalskiej drużynie wychowanek Michał Aleksandrowicz. Pod nieobecność doświadczonych Emila Holsta i Michała Sobolewskiego — suwalski badmintonista, debiutując w grze pojedynczej — pokonał Jana Kapera 15:13, 15:12. W drugim pojedynku z zawodnikiem gospodarzy Piotrem Wasilukiem poszło gorzej. Pierwszy set na konto Michała 15:12 dwa następne dla przeciwnika. Grał z zawodnikiem notowanym już na polskich kortach, bardziej doświadczonym.

Klasę pokazały suwalskie badmintonistki w starciu z KU AZS Łódź.

Tym razem panie wzięły na swoje plecy cały ciężar gry i ogrywały rywalki w grach pojedynczych. Trudniej było w grze podwójnej która decydowała o końcowym zwycięstwie. Karolina Szubert i Anastasiji Khomich w decydującym starciu wytrzymały presję i pokonały Dominikę Cygan/Magdalenę Okupnika 15:14 i 15:11. Pojedynek wyrównany, w pierwszym, jak i drugim secie.

Grająca na pierwszej rakiecie Ulija Volskaja, jak i na drugiej Anstasija Khomich pokazały rywalkom, gdzie ich miejsce w szeregu. Ulijana gładko rozprawiła się w starciu z badmintonistkami z Pszczyny — Dagmarą Pękała 15:5 i 15:8 i Łodzi - Anetą Niklas 15:10 i 15:8. Anastasija pokonała po 2:0 Aleksandrę Wrońska 15:7 i 15:5 oraz Dominikę CYGAN 15:4 15:5.

Wcześniej, cenny punkt dopisaliśmy w grze mieszanej, najbardziej renomowana para Kamila Augustyn z Michałem Łogoszem dosyć pewnie rozprawili się 2:0 (15:10 i 15:7) z parą Przemysław WACHA/Magdalena Okupniak.

Pozostałe pojedynki musimy zapisać na konto badmintonistów z Łodzi. Ładny, chociaż przegrany w trzech setach pojedynek 1:2 (15:7 13:15 12:15) stoczył Mateusz Świerczyński.

Mateusz musiał uznać wyższość Lukasa Holuba (Czechy). Wspomniany wcześniej, debiutujący Michał Aleksandrowicz uległ Piotrowi Wasilukowi (1:2) i renomowana, doświadczona para deblowa

Michał Łogosz/Łukasz Moreń musiała uznać wyższość debla Przemysław Wacha/Jacek Kołumbajew 0:2 (14:15 i 9:15).

SKB LITPOL-MALOW Suwałki 7:0 UKS Plesbad Pszczyna

SKB LITPOL-MALOW Suwałki 4:3 KU AZS UM Łódź