Dodana: 11 kwiecień 2016 09:07

Zmodyfikowana: 11 kwiecień 2016 09:07

Dobry występ suwalskich karateków w Chełmie

9 kwietnia 2016 roku w Chełmie odbyły się 43. Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. 51 Klubów z całej Polski wystawiło 105 najlepszych swoich zawodników do rywalizacji w kategoriach wagowych w kumite. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach kobiecych i sześciu męskich. Suwalski Klub Karate reprezentowało dwóch zawodników - Mateusz Krejpcio i Wojciech Żytkiewicz.

Ilustracja do artykułu P1360163.JPG

Suwalscy zawodnicy zdobyli dwa medale. Mateusz złoto, Wojtek brąz. Złoty medal Mateusza Krejpcio w kategorii do 75 kg, daje mu już po raz drugi tytuł Mistrza Polski Seniorów. W roku 2015 po raz pierwszy zdobył złoty medal na najważniejszych Mistrzostwach w Polsce. W ubiegło sobotę powtórzył ten sukces i pokazał w dobrym stylu, że jeszcze nie ma zamiaru rozstawać się z ty tytułem. Mateusz stoczył trzy walki. Wszystkie wygrał bez dogrywek. Pierwszą wygrał przez jednogłośne wskazanie sędziów z Krzysztofem Strójem z Bukowna. W drugiej pokonał przed czasem Marcina Krupę z Dzierżoniowa. W walce finałowej spotkał się z Markiem Madejem z Zielonej góry i wygrał z nim w pierwszej rundzie, poprzez wskazanie sedziów 3 do 2. Medal Wojtka Żytkiewicza w kategorii do 80 kg, jest miłą niespodzianką.

Wojtek po raz pierwszy startował w tej kategorii wagowej. Pierwsza walkę wygrał jednogłośnie z zawodnikiem z Tarnowskich Gór. W drugiej walce niestety otrzymał nieprzepisową technikę na twarz, wykonaną łokciem. W skutek faulu, Wojtek nie mógł dalej walczyć, a przeciwnik z Opola został zdyskwalifikowany. Niestety Wojtek nie mógł też walczyć w następnej walce w ćwierćfinale, w skutek czego został sklasyfikowany na trzecim miejscu i zdobył brązowy medal.