Dodana: 14 sierpień 2019 14:34

Zmodyfikowana: 14 sierpień 2019 14:34

Białowieża Forest. Zainspiruj się!

Pod takim hasłem w czwartek 15 sierpnia br. odbędzie się klimatyczny, puszczański festiwal, z udziałem znakomitych artystów, naukowców, znawców i pasjonatów Puszczy Białowieskiej. Na festiwal zapraszają lokalne stowarzyszenia.

Ilustracja do artykułu Białowieża Forest - zainspiruj się.jpg

Impreza „Białowieża Forest – zainspiruj się!” to szeroka gama inspiracji: przyrodniczych, historycznych, literackich, artystycznych i muzycznych. W programie spacery tematyczne i spotkania popularno-naukowe oraz seria doznań artystycznych w pięknych sceneriach białowieskich zakątków. Nie zapomniano również o dzieciach, dla których zaplanowano kreatywne inspiracje plastyczne i literackie.

W tym roku mija 40 lat od chwili wpisania Puszczy Białowieskiej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako obiekt przyrodniczy za jej wyjątkową i uniwersalną wartość. Od 1992 r. jest to obiekt transgraniczny „Belovezhskaya Pushcha / Białowieża Forest”, a od roku 2014 patronatem marki UNESCO objęty jest cały kompleks leśny pod rozpoznawalną na całym świecie nazwą „Białowieża Forest”.

Podczas „Białowieża Forest - zainspiruj się” można będzie spotkać się m.in. z Adamem Wajrakiem, Marcinem Kostrzyńskim, Anną Kamińską, Michałem Książkiem, Tomaszem Samojlikiem, Miłką Malzahn, Barbarą Bańką, Pauliną Skorupską i Anną Czerniawską, Jackiem Kuszem, Katarzyną Simonienko, Tomaszem Niechodą, Dariuszem Krasnodębskim, Katarzyną Winiarską. Aktorzy Teatru Nowego w Warszawie wykonają klasyczne utwory literackie w ramach Czytania Puszczy oraz Leśnej Czytelni dla dzieci. Zajęcia z dziećmi poprowadzi Maria Dek. Muzycznie zainspiruje wszystkich Skubas.

Organizatorami „Białowieża Forest – zainspiruj się!” są: Stowarzyszenie Lokalsi dla Puszczy i Stowarzyszenie Wspólna Białowieża. 

mat. org./oprac.msSzczegółowy program imprezy na jej stronie FB – link do strony oraz w materiałach w załączeniu.

Pliki do pobrania

facebook