Dodana: 2 styczeń 2020 11:10

Zmodyfikowana: 2 styczeń 2020 11:10

Białostoczanin wiceprezydentem Światowej Federacji Łucznictwa Konnego

Michał Sanczenko – menadżer białostockiej drużyny AMM Archery oraz wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego w nowym roku obejmie stanowisko wiceprezydenta Światowej Federacji Łucznictwa Konnego (WHAF). To pierwszy w historii Polak wybrany do sprawowania tej funkcji.

Ilustracja do artykułu Otwarcie stajni ośrodka walk konnych-8.jpg

WHAF doceniła nie tylko łucznicze i sportowe (medalowy udział w zawodach i mistrzostwach na całym świecie), ale również organizacyjne doświadczenia białostoczanina. Zaczynając z Polskim Stowarzyszeniem Łucznictwa Konnego, a następnie z AMM Archery, Sanczenko organizuje międzynarodowe zawody oraz szkolenia na bardzo wysokim poziomie.

Sama Federacja skupia łuczników z całego świata, bez względu na rasę, wyznanie czy poglądy polityczne. Jej członków łączy miłość do łucznictwa, tradycji oraz ducha sportowej rywalizacji na zawodach.

AMM Archery

AMM Archery to ośrodek łucznictwa konnego i tradycyjnego, który swoją bazę ma w Białymstoku, na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. W sezonie letnim organizuje na terenie muzeum regularne, otwarte dla wszystkich treningi łucznicze (konne i piesze), które w listopadzie przenoszą się na miejski stadion. Takie zajęcia odbywają się też w Warszawie. Cyklicznie, w różnych miejscach w kraju i za granicą AMM Archery prowadzi również warsztaty, szkolenia oraz pokazy łucznictwa konnego. Z ich wiedzy od kilku lat korzystają zawodnicy i pasjonaci łucznictwa na całym świecie, min. w: USA, Szwecji, Finlandii, Anglii, Australii, Malezji, Niemczech, Kanadzie, Szwajcarii.

źródło: AMM Archery/oprac.aa

facebook