Dodana: 23 wrzesień 2014 07:19

Zmodyfikowana: 23 wrzesień 2014 07:19

Wspaniały występ zawodników UAKS „Podlasie” Białystok na Mistrzostwach Europy Juniorów i Kadetów w Sumo

W Mistrzostwach Europy Juniorów w Sumo zawodnicy UAKS „Podlasie” Białystok zdobyli 3 medale indywidualnie i „brąz” w drużynie.

Srebrny medal w wadze +95 kg zdobył MICHAŁ DZIUBEK (wychowanek UKS „Osiedla Bacieczki” Białystok), który po wygraniu 2 walk, w finale uległ zawodnikowi Estonii (cięższy od Michała o ponad 30 kg).

Dwa brązowe medale zdobyli: KAROL STASIEWICZ waga 75 kg i MATEUSZ TROFIMCZUK waga 85 kg (obaj wychowankowie LUKS „Amator” Juchnowiec).

Obaj po wygraniu 2 pojedynków eliminacyjnych w półfinale ulegli zawodnikom Rosji.

W walkach o brązowe medale Karol wygrał z zawodnikiem Białorusi, a Mateusz pokonał zawodnika Estonii.

W meczu Drużynowych Mistrzostw Europy Kadetów wystąpiło 2 zawodników „Podlasia” (startują czteroosobowe drużyny narodowe) MATEUSZ TROFIMCZUK i MICHAŁ DZIUBEK. Obaj spisali się doskonale. Reprezentanci Polski po wygraniu z Reprezentacją Białorusi, w meczu o finał 1:2 ulegli zawodnikom Rosji. W meczu o brąz w DMEK Reprezentacja Polski pokonała 3:0 drużynę Estonii.

W MISTRZOSTWACH EUROPY JUNIORÓW W SUMO zawodnicy UAKS „Podlasie” Białystok zdobyli 2 medale indywidualnie.

Srebrny medal w wadze 60 kg zdobył TOMASZ STASIEWICZ, który po wygraniu 3 walk (z zawodnikami Rosji, Białorusi i Estonii) w finale uległ zawodnikowi Przemysławowi Piliszczukowi z „Agrosu” Zamość.

Brązowy medal w wadze 80 kg zdobył BARTOSZ ŁĘTOWSKI. Bartek po wygraniu 2 pojedynków eliminacyjnych w półfinale uległ zawodnikowi Rosji. W walce o brązowy medal pokonał  Adama Głodka z UKS Lubzina (był to udany rewanż za MPJ).

Sukces zawodników „Podlasia” to zasługa trenerów Dariusza Ryżykowa i Andrzeja Samsonowicza.