Dodana: 6 luty 2018 08:28

Zmodyfikowana: 6 luty 2018 08:30

1. liga kobiet tenisa stołowego. Derby dla Dojlid

Naszym pierwszoligowym tenisistkom udał się rewanż za porażkę 4:6, poniesioną na początku sezonu w Łomży. W Białymstoku Dojlidy wygrały z AZS-em PWSiP Metal-Technik 8:2.

- Derby to zawsze dodatkowy prestiż i emocje. Dlatego cieszymy się ze zwycięstwa, które umocniło nas w ligowej czołówce - mówi menadżer naszego klubu Piotr Anchim.

Zwycięstwo było okazałe, ale nie przyszło łatwo, bo tenisistki z Łomży zawiesiły wysoko poprzeczkę i aż w pięciu przypadkach do wyłonienia zwyciężczyń potrzeba było pięciu setów.

W pierwszej serii singli pojedynki wygrały Weronika Mielnicka, Julia Jackowska oraz Kamila Gryko i prowadziliśmy 3:1. Szczególnie emocjonujący był pojedynek Julii z Weroniką Łubą. Zawodniczka z Łomży prowadziła już 2:0, ale nasza reprezentantka nie poddała się i wygrała pozostałe sety.

Znów bardo dobrze spisały się deble, które po pięciosetowych bojach pokonały rywalki i było już 5:1. O zwycięstwie Dojlid przesądziła wygrana w trzech setach Kamili Gryko z Weroniką Łubą, a potem po oczku dołożyły jeszcze Weronika Mielnicka i Julia Jackowska. Wszystkie trzy nasze zawodniczki zdobyły komplet - po 2,5 punktu.

Po derbowym zwycięstwie praktycznie stało się jasne, że białostocka drużyna nie zajmie na koniec sezonu miejsca gorszego niż czwarte. Pozostaje zatem atakowanie podium.