Jagiellonia Białystok zremisowała 2:2 (1:0) mecz z Wisłą Kraków w piłkarskiej ekstraklasie. Do 90. minuty żółto-czerwoni przegrywali 1:2, ale w doliczonym czasie gry wyrównującego gola strzelił Patryk Tuszyński.
Było to jego drugie trafienie w tym meczu.Pierwszego gola Jagiellonia strzeliła w 16. min. Akcję prawą stroną boiska przeprowadził Nika Dzalamidze, obiegł dwóch obrońców i dośrodkował piłkę w pole karne. Najwyżej do piłki wyskoczył Patryk Tuszyński, który uderzeniem głową zdobył bramkę.W 33. minucie żółto-czerwoni byli bardzo bliscy podwyższenia prowadzenia. Z prawej strony boiska w pole karne wbiegł Patryk Tuszyński, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości Michałem Buchalikiem, ale zamiast strzelać do bramki, zagrał do Mickiewicza, który nie zdążył do piłki.

Druga połowa meczu
Druga połowa rozpoczęła się nie po myśli Jagiellonii. W polu karnym nieporozumienie Tymińskiego z Drągowskim wykorzystał Paweł Brożek, który przejął piłkę i skierował ją do pustej bramki.W 55. min. goście mogli strzelić drugiego gola. Indywidualną akcję przeprowadził Wilde Guerrier, ale jego strzał przeleciał wysoko ponad poprzeczką. W 71. min. zawodnikowi udało się wpisać na listę strzelców. Guerrier strzelił na bramkę z ok. 16 metrów, piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników Jagiellonii i wpadła do bramki bezradnego Drągowskiego.
Kiedy wydawało się, że piłkarze Jagiellonii przegrają mecz, na strzał zdecydował się Patryk Tuszyński. Zawodnik strzelił z kilkunastu metrów i pokonał bramkarza Wisły. Dzięki trafieniu Jagiellonia zremisowała mecz i zdobyła jeden punkt.

Spotkanie na Stadionie Miejskim w Białymstoku oglądało dokładnie 11 784 widzów. Następny mecz Jagiellonia zagra w sobotę (11.04). O 20:30 zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin. 

Za: Polskie Radio Białystok
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/122690

Pływająca ramka

Lista aktualności

 • Pierwsze medale Jagiellonii

  Miniaturka artykułu
  2020-05-21 12:47:26

  Wiele sukcesów odniosły w swojej historii młodzieżowe, piłkarskie drużyny Jagiellonii Białystok. Dziś przypominamy wydarzenia z lat: 1981 – 1982, gdy młodzi jagiellończycy sięgnęli po swoje pierwsze medale w Mistrzostwach Polski.

 • WOSiR Szelment gotowy na otwarcie sezonu. W środę rusza wyciąg nart wodnych

  Miniaturka artykułu
  2020-05-20 13:11:32

  Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR) w Szelmencie jest gotowy na rozpoczęcie sezonu letniego. Już w środę (20.05) w podsuwalskim Ośrodku będzie można spróbować swoich pierwszych ślizgów, a w sobotę (23.05) wyciąg nart wodnych ruszy pełną parą. Atrakcja będzie czynna w dni powszednie w godz. 14.00-18.00, a w weekendy od 12.00.

 • „TurboContra”, czyli podlaska wersja „Turbokozaka” dla kibiców

  Miniaturka artykułu
  2020-05-19 13:26:10

  KS Turośnianka Turośń Kościelna wyszedł z kreatywną propozycją do kibiców. Klub po raz kolejny udowadnia, że chce być blisko ludzi i poszerzać rzeszę fanów. Działacze wraz z sympatykami drużyny nakręcili „TurboContrę”, podlaską wersje popularnego wśród kibiców programu „Turbokozak” emitowanego na Canale+ Sport.

 • Owacja na stojąco

  Miniaturka artykułu
  2020-05-19 08:49:52

  W naszej wędrówce po historii sportu w regionie podlaskim przypomnijmy dzisiaj historyczny sukces piłkarzy Jagiellonii Białystok z sezonu 1988/89. Wówczas to nasi piłkarze dotarli do finału Pucharu Polski, w którym rozegrali tak widowiskowy mecz z Legią Warszawa, iż kibice dziękowali obydwu drużynom za ten piłkarski spektakl owacją na stojąco.

 • Marszałek nagrodził najlepszych podlaskich sportowców

  Miniaturka artykułu
  2020-05-15 09:15:34

  Wojciech Nowicki, Marlena Gola, Paweł Arciszewski, Malwina Wojtulewicz i Jerzy Grąbczewski - to te osoby otrzymały coroczne nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego za osiągnięte wyniki sportowe w 2019 roku oraz za osiągnięcia w działalności sportowej. Podczas środowej (13.05) konferencji marszałek Artur Kosicki gratulował online wszystkim wyróżnionym.

 • Co kryje Puszcza Knyszyńska, czyli tropem krzyży, mogił, pomników i kapliczek

  Miniaturka artykułu
  2020-05-14 12:15:47

  „Klisze pamięci” to siódme wydawnictwo o historii regiony przygotowywane przez Towarzystwo Przyjaciół Sokola (TPS). Tym razem przedmiotem publikacji będą krzyże, kapliczki, pomniki i mogiły rozsiane w tej części Puszczy Knyszyńskiej, która przylega do okolic Sokola. Niektóre obiekty zostały już odnalezione i udokumentowane fotograficznie, ale wiele z nich pozostaje jeszcze do odkrycia.

 • Podlaskie kluby sportowe wsparte przez zarząd województwa

  Miniaturka artykułu
  2020-05-14 11:20:58

  Ponad 1,3 mln zł - tyle wynosi pula uruchomionego dziś konkursu. Po pieniądze sięgnąć mogą podlaskie kluby sportowe notujące sukcesy w Systemie Sportu Młodzieżowego w ubiegłym roku. Dofinansowane będą też szkolenia i współzawodnictwa sportowe w seniorskich grach zespołowych.

 • Kładka Śliwno-Waniewo, czyli jak przejść przez „polską Amazonkę”

  Miniaturka artykułu
  2020-05-14 10:43:24

  O niewątpliwych walorach przyrodniczych Narwiańskiego Parku Narodowego (NPN) nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Położony nad bagienną Doliną Górnej Narwi, zachwyca labiryntem utworzonym z licznych zakoli rzeki, zwanej „polską Amazonką”. Jedną z niewątpliwych atrakcji turystycznych NPN jest nietypowa kładka, łącząca Śliwno z ostatnim pływającym pomostem w Waniewie.

 • Maratony Kresowe - Wirtualnie i Solo w Supraślu

  Miniaturka artykułu
  2020-05-14 10:18:28

  Kolarskie Maratony Kresowe rozpoczęły sezon rowerowy w Supraślu. Obowiązujące ograniczenia w związku z epidemią nie stanowiły problemu do otwarcia wyścigowego cyklu rowerowego Polski Wschodniej. Dzięki chęciom i determinacji zarówno organizatorów, jak i uczestników odbyły się dwa cykle wyścigów: „Kresowe Wirtualnie” i „Kresowe Solo”.

 • Otwarty konkurs ofert z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej

  Miniaturka artykułu
  2020-05-13 15:17:32

  Zarząd Województwa Podlaskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na wykonanie zadań publicznych należących do Samorządu Województwa Podlaskiego realizowanych od dnia 20 lipca 2020 r. do dnia 31 grudnia 2020 r. z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

facebook