Dodana: 11 czerwiec 2021 09:33

Zmodyfikowana: 11 czerwiec 2021 09:38

Już jutro (12.06) biegacze z całej Polski pobiegną w Supraślu na Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych

Ponad 600 studentek i studentów będzie rywalizowało ze sobą w Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych. Zwieńczeniem będzie sztafeta mieszana 4 x1500 m. Patronat honorowy nad zawodami objął Marszałek Województwa Podlaskiego.

Dwóch biegaczy biegnie leśną trasą

Już po raz trzeci Klub Środowiskowy Akademickiego Związku Sportowego Województwa Podlaskiego przy współudziale Politechniki Białostockiej będzie organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. Powodem przyznania po raz kolejny organizacji tej prestiżowej imprezy biegowej był duży sukces jaki odnieśli organizatorzy w poprzednich edycjach tych mistrzostw sytuując zawody na pięknych trasach biegowych Puszczy Knyszyńskiej znajdujących się wokół Supraśla.

- Organizacja po raz kolejny tak prestiżowych zawodów biegowych w Supraślu  przyczyni się do ukazania województwa podlaskiego, jako doskonałego miejsca rozwoju sportu akademickiego oraz do promocji aktywnego i zdrowego stylu życia a także upowszechnienia sportu wśród studentów i mieszkańców miasta i województwa - mówi dr hab. inż. Mirosław Broniewicz, prof. PB, prezes zarządu Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Białostockiej.

Celem organizacji Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych w konkurencjach biegowych kobiet i mężczyzn jest wyłonienie indywidualnych i drużynowych Akademickich Mistrzów Polski w biegach przełajowych.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 11 –12 czerwca 2021 r. na trasach biegowych usytuowanych w Uroczysku "Glinki" w Supraślu, przy ul. Krasny Las. Współorganizatorem zawodów jest Politechnika Białostocka. Patronat honorowy nad zawodami objęli: Marszałek Województwa Podlaskiego, Rektor Politechniki Białostockiej oraz Burmistrz Miasta Supraśla.

W Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych, wezmą udział reprezentanci ok. 60 uczelni wyższych z całego kraju w liczbie ponad 600 studentek i studentów. W zawodach uczestniczyć będą także silne reprezentacje uczelni wyższych województwa podlaskiego, co pozwoli im sprawdzić się na tle najlepszych zawodników w Polsce.

Program zawodów obejmuje biegi kobiet na dystansach 3 km i 6 km oraz biegi mężczyzn na 4,5 km i 9 km. W programie Mistrzostw znalazła się nowa konkurencja, mianowicie sztafeta 4x1500 m, z udziałem 2 kobiet i 2 mężczyzn, reprezentujących każdą uczelnię.

 

Trasa biegu:  Supraśl, Uroczysko "Glinki", ul. Krasny Las

Harmonogram zawodów w dniu 12 czerwca (sobota)

  • godz. 10.00 Uroczyste otwarcie Mistrzostw: hymn państwowy, wciągnięcie flagi na maszt, przemówienia okolicznościowe, otwarcie Mistrzostw, Gaudeamus Igitur, wciągnięcie flagi AZS na maszt;
  • godz. 10.15 bieg kobiet 3 km;
  • godz. 10.50 bieg mężczyzn 4,5 km;
  • godz. 11.30 bieg kobiet 6 km;
  • godz. 12.20 bieg mężczyzn 9 km;
  • godz. 13.20 bieg sztafetowy 4 x 1500 m
  • godz. 13.50 Oficjalne ogłoszenie wyników, ceremonia dekoracji.

źródło: Politechnika Białostocka
oprac.: Paulina Dulewicz
fot.: Krzysztof Karpiński

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook