Dodana: 11 czerwiec 2019 11:05

Zmodyfikowana: 11 czerwiec 2019 11:05

Europejskie medale klubu taekwon-do z Dąbrowy Białostockiej

Historyczny sukces odnieśli podlascy zawodnicy Combat Sports Academy z Dąbrowy Białostockiej na zawodach X Otwartego Pucharu Europy w Taekwon-do ITF oraz Międzynarodowego Pucharu dla dzieci i kadetów w Soczi w Rosji (7-9 czerwca br.). Zajęli drugie miejsce w klasyfikacji łącznej, klubowej wśród juniorów i seniorów.

Zawodniczka z Podlaskiego na I miejscu na podium

Zawodnicy klubu odnieśli ogromny sukces, który otwiera nową kartę w historii klubu. Na sukces złożyły się wyniki:

1) w kat. seniorek do 56 kg - Martyna Pietrzeniec  - I miejsce),

2) w kat. seniorek do 56 kg - drużyna w składzie Marta Mysur, Martyna Pietrzeniec, Nikola Wita, Gabriela Sztukowska  - I miejsce), pokonały w finale walk drużynowych gospodynie z Ekateriną Kozlachkovą w składzie;

3) w kat. do 68 kg Marta Mysur w walkach uległa tylko w/w gwieździe z Rosji!

Zawody odbywały się w Pałacu Sportów Zimowych Ajsbierg, który został przygotowany do zawodów w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku.

Klub CSA pierwsze treningi taekwon-do ITF rozpoczął w 2006 roku. Obecnie w Dąbrowie Białostockiej, Lipsku i Sokółce CSA skupia ponad 150 adeptów sportów walki w różnych grupach wiekowych. Dotychczas największymi sukcesami zespołu były srebrny i brązowy medal Karoliny Budnik i Martyny Pietrzeniec podczas Mistrzostw Europy Juniorów.

Wyjazd sportowców do Soczi wsparło finansowo Województw Podlaskie.