Dodana: 28 czerwiec 2019 15:30

Zmodyfikowana: 28 czerwiec 2019 15:38

Akademickie pięści w Łomży

Ponad 40 zawodniczek i zawodników, z przeszło 20 ośrodków akademickich z całej Polski bierze udział w akademickich mistrzostwach kraju w boksie. Impreza odbywa się w Łomży. Wydarzenie otworzyli wspólnie wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego i szef podlaskich struktur PZB Zbigniew Maleszewski, oraz wicemarszałek Marek Olbryś i członek zarządu województwa Marek Malinowski.

Ilustracja do artykułu boks1.jpg

- Cieszymy się bardzo, że to odbywa się w Łomży. Gościmy tu przecież elitę młodzieżowego boksu polskiego. To wspaniała impreza  sportowa, ale też doskonała promocja miasta i naszego województwa. Mam nadzieję, że publiczność – oby była jak najbardziej liczna – otrzyma dużą porcję emocji i wrażeń. Chciałbym podkreślić, że boks w tym wydaniu jest sportem olimpijskim. Województwo podlaskie chętnie wspiera taką działalność. Moje sportowe pasje to raczej piłka nożna, ale pięściarstwo na dobrym poziomie i z zachowaniem reguł fair play… Z wielką przyjemnością oglądam  - powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

Jak się okazało, dla członka zarządu Marka Malinowskiego  pięściarstwo to jeszcze bliższa dyscyplina.

- W zarządzie województwa podlaskiego odpowiadam za sprawy związane m. im. ze sportem. W młodości trenowałem lekkoatletykę i właśnie boks. Sport to oczywiście zdrowie, ale równie ważne jest dla mnie kształtowanie charakterów, odciąganie młodzieży od pułapek narkomanii, alkoholizmu. Warto wspierać, jak najszerzej rozumiany, sportowy tryb życia – stwierdził Marek Malinowski.

Zbigniew Maleszewski podkreśla, że to największa impreza bokserska rangi mistrzowskiej organizowana w Łomży. Zjechali na nią sportowcy z uczelni w całej Polsce.        

- Bardzo dziękuję zarządowi województwa za finansowe wsparcie, które umożliwiło nam organizację tak ważnego wydarzenia – powiedział działacz i szkoleniowiec praktyk, który zajmuje się praca z młodzieżą w klubie Tiger Łomża.

Jedną z jego podopiecznych jest Dorota Bukowska, młodzieżowa mistrzyni Polski i medalistka mistrzostw kraju seniorów, studentka Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.      

-W akademickich mistrzostwach Polski występuję pierwszy raz. Z przyjemnością i nadziejami na przynajmniej srebro. Łączenie studiów i sportu na poziomie profesjonalnym to ciężka praca, ale  jak się chce, to można. Bardzo miło, że jest tu z nami pan rektor. Postaram się pokazać z jak najlepszej strony.

Rzeczywiście w otwarciu imprezy uczestniczył m. im. rektor PWSIiP Dariusz Surowik, samorządowcy, działacze sportowi z regionu i kraju.

Finałowe walki akademickich mistrzostw w Łomży w sobotę od godziny 11:0 w hali im. Olimpijczyków Polskich przy SP 9 w Łomży.    

mg / red.ak                 

facebook