Dodana: 12 wrzesień 2020 18:34

Zmodyfikowana: 12 wrzesień 2020 18:55

10-lecie Białostockiej Akademii Siatkówki z historycznym awansem

Tuż przed rozpoczęciem sezonu Tauron 1. Ligi fani i zawodnicy Białostockiej Akademii Siatkówki spotkali się dziś (12.09) na specjalnej gali inaugurującej nie tylko nowy sezon, ale też uroczyście świętując 10-lecie swego istnienia. W wydarzeniu wzięli udział Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego, oraz Bogusław Dębski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu Gala 10-lecie Białostockiej Akademii Siatkówki-40.jpg

Zawodnicy Białostockiej Akademii Siatkówki (BAS) sprawili największą możliwą niespodziankę nie tylko swoim fanom, ale i swemu klubowi. Na 10. rocznicę istnienia wywalczyli awans na zaplecze siatkarskiej Plus Ligi.

- Współtworząc BAS nie marzyłem, że po 10 latach znajdziemy się tak wysoko na siatkarskiej mapie Polski – powiedział na wstępie Eugeniusz Iwaniuk, prezes BAS. – Dopiero w 2015 roku wkroczyliśmy do seniorskiej siatkówki, by w ubiegłym sezonie zbudować zespół, który zagwarantował nam historyczny awans – mówił.

Przypomniał, że wszystko zaczęło się w marcu 2010, kiedy w porozumieniu z przedstawicielami wszystkich białostockich klubów powołany został Miejski Ośrodek Szkolenia Piłki Siatkowej. Od tego momentu rozpoczął się powolny marsz aż do dzisiejszego sukcesu.

- Mi marzą się derby województwa podlaskiego w siatkarskiej ekstraklasie – powiedział Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego. - Byśmy mogli się spotkać w Białymstoku, gdzie Ślepsk Malow Suwałki zagra z Białostocką Akademią Siatkówki.

Nawiązał tym samym do faktu, że w siatkarskiej elicie występuje już jedna podlaska drużyna. Podkreślił, iż BAS Białystok ma szansę wesprzeć suwalską ekipę w budowaniu drugiej specjalizacji sportowej regionu w grach zespołowych, którą obok piłki nożnej, mogłaby być właśnie siatkówka.

Do życzeń marszałka Kosickiego dołączył też Bogusław Dębski, przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego.

- Widzę bardzo dobrą atmosferę w drużynie, dlatego w imieniu swoim oraz radnych sejmiku życzę, by wyniki mogły ją jeszcze tylko polepszyć – mówił przewodniczący Dębski.

Na zakończenie uroczystości marszałek Artur Kosicki oraz przewodniczący Bogusław Dębski wręczyli prezesowi BAS Białystok symboliczny czek na kwotę 100 tys. zł.

W trakcie gali zaprezentowano m.in. aktualny skład oraz nowe koszulki zespołu.

Wśród gości specjalnych gali byli m.in. prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Jacek Kasprzyk oraz były zawodnik, a później trener polskiej kadry w siatkówce mężczyzn – Waldemar Wspaniały.

 

Tekst i fot. Marcin Nawrocki

facebook