Dodana: 20 maj 2019 17:19

Zmodyfikowana: 21 maj 2019 11:52

Dla seniorów i nie tylko - wystartowała V edycja konkursu literackiego SREBRO NIE ZŁOTO

Konkurs ma charakter regionalny. Uczestnikami mogą być osoby mieszkające i tworzące w województwie podlaskim lub urodzone tutaj i związane z naszym regionem.

Ilustracja do artykułu srebro_nie_zloto_2-1024x345.png

Przewidywane są dwie kategorie:

1. ogólna- otwarta, o dowolnej tematyce wierszy lub prozy;

2. kategoria specjalna „międzypokoleniowa” – dla uczestników w różnym wieku, nawet młodzieży, ale  powyżej 18 roku życia.

 - Kategorię specjalną  nazwaliśmy  „Właśnie tu”. Prosimy o przesyłanie prac prozatorskich  na temat miejsc, osobistych wspomnień o przodkach lub najbliższych osobach z Państwa otoczenia, wydarzeń które miały miejsce w przeszłości w Państwa małych ojczyznach lub opisu dawnych zwyczajów i tradycji regionalnych. Mogą to być wiersze lub opowiadania, kartki z pamiętnika lub inne formy literackiej prozy – nie dłuższe niż 3 strony - informuje Bożena Bednarek ze Stowarzyszenie Szukamy Polski. współorganizatora konkursu. 

Maksymalnie po 2 prace w każdej kategori i- opatrzone godłem wraz z kartą zgłoszeniową należy przesłać do 7 października 2019 pod adresem mailowym: redakcjaseniora.konkurs@gmail.com

Regulamin i karta zgłoszeniowa – do pobrania znajdują się na stronie: www.podlaskisenior.pl  w dziale SREBRO NIE ZŁOTO:  http://podlaskisenior.pl/srebro-nie-zloto-v-edycja/  

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Szukamy Polski i Podlaska Redakcja Seniora, współorganizatorami Książnica Podlaska im. Ł. Górnickiego w Białymstoku i Polskie Radio Białystok.

 

facebook