Dodana: 11 wrzesień 2020 12:14

Zmodyfikowana: 11 wrzesień 2020 12:14

Samorządowcy z wizytą u marszałka

Podziękowanie za dotychczasową współpracę i przekazanie albumu wydanego przez Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego (ZGWWP) - z takim celem wizytę marszałkowi Arturowi Kosickiemu złożyli w piątek (11.09) przedstawiciele zarządu instytucji: Grzegorz Jakuć, Zbigniew Karwowski i Piotr Kłys.

Ilustracja do artykułu Przekazanie albumu Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego (3 of 5).jpg

Przekazany na ręce marszałka album opatrzony został dedykacją w postaci cytatu prof. Jerzego Regulskiego: „Idea samorządności nie dotyczyła reorganizacji władzy publicznej lecz umiejętności samoorganizacji społeczeństwa". Słowa te odnoszą się do obchodzonej w tym roku 30. rocznicy samorządu terytorialnego. To trzy dekady temu w maju 1990 r. odbyły się pierwsze wolne i demokratyczne wybory w III RP.
Przekazany album stanowi informator dotyczący gmin członkowskich ZGWWP, opatrzony pięknymi ilustracjami. Zawiera też słowo wtępne marszałka Kosickiego.


- Uważam, że powinniśmy chwalić się naszym pięknym regionem - mówił Grzegorz Jakuć dziękując marszałkowi za dotychczasową współpracę z reprezentowaną przez niego instytucję.

tekst i fot: Małgorzata Sawicka

facebook