Dodana: 21 kwiecień 2020 13:59

Zmodyfikowana: 21 kwiecień 2020 13:59

Świetlice środowiskowe „Stokrotka” i „Koniczynka” z dotacjami z RPOWP

Fundacja Sokólski Fundusz Lokalny zrealizuje projekt, który polega na rozwinięciu działalności i wydłużeniu czasu pracy dwóch sokólskich świetlic środowiskowych: "Stokrotka" i "Koniczynka". Zarząd Województwa przyznał na dzisiejszym posiedzeniu ponad 200 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) na ten cel.

Ilustracja do artykułu hands-2847508_1920.jpg

Do tych świetlic uczęszcza około 30 dzieci z rodzin dotkniętych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym. Świetlice dysponują niewielkim budżetem, w związku z tym brakuje w nich zarówno odpowiedniego wyposażenia, jak i profesjonalnych zajęć.

W ramach projektu planowane jest: wydłużenie czasu pracy świetlic (zamiast w godz. 14 -18 czynne będą w godz. 12 - 18), zatrudnienie dodatkowych wychowawców, odnowienie pomieszczeń, wymianę zniszczonych mebli, doposażenie placówek w nowoczesny sprzęt elektroniczny (m.in. komputery, drukarki, konsole ps4 pro). Zostaną zorganizowane zajęcia językowe, z matematyki, informatyki, sportowe (nauka pływania z instruktorem, treningi piłki nożnej) oraz zajęcia teatralne i plastyczne.

Dzięki rozszerzeniu działalności świetlic podopieczni mogą liczyć na pomoc w nauce, efektywne zorganizowanie czasu wolnego, rozwój zainteresowań oraz opiekę.

Koszt tej inicjatywy wynosi 239 tys. zł, a dofinansowanie z RPOWP 202 tys. zł.

Projekt został zgłoszony na nabór przeprowadzony przez Lokalną Grupę Działania Szlak Tatarski.

Barbara Likowska-Matys, Departament Rozwoju Regionalnego UMWP
fot.pixabay

facebook