Dodana: 19 marzec 2020 12:02

Zmodyfikowana: 19 marzec 2020 14:01

Kolejne działania Zarządu Województwa Podlaskiego w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania koronawirusa

Wsparcie finansowe i techniczne dla szpitala w Łomży z budżetu województwa i Regionalnego Programu Operacyjnego – to kolejne działania samorządu województwa w związku z epidemią koronawirusa

Ilustracja do artykułu 538x0.jpg
  • Na środowym (18.03.) posiedzeniu Zarząd Województwa Podlaskiego podjął uchwałę w sprawie wyrażenia zgody SP ZOZ Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespołowi im. J. Śniadeckiego w Białymstoku na użyczenie dwóch respiratorów na rzecz Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Respiratory będą służyć pacjentom placówki w czasie realizacji przez łomżyński szpital funkcji szpitala jednoimiennego. Respiratory trafiły do Łomży wczoraj, ok. godz. 15.00.

 

  • Z kolei w czwartek (19.03.) Zarząd Województwa zdecydował o przyznaniu kolejnych pieniędzy z budżetu Samorządu Województwa Podlaskiego Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży. To 165 tys. zł, które są przeznaczone na zakup sprzętu i aparatury medycznej, potrzebnej do realizowania świadczeń związanych z leczeniem pacjentów z COVID-19. Przypomnijmy, że już wcześniej, bo 13.03, łomżyńska placówka otrzymała z budżetu województwa prawie 600 tys. zł na ten sam cel, a łącznie na wsparcie szpitali wojewódzkich i wojewódzkich stacji pogotowia ratunkowego Zarząd wyasygnował 2 mln zł z własnych środków.

 

  • Obecnie urząd marszałkowski, jako instytucja zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podlaskiego, priorytetowo podchodzi do rozliczania i wypłacania funduszy unijnych na rzecz realizowanych projektów szpitali województwa podlaskiego. Najwyższy priorytet nadaliśmy wnioskowi o płatność o wartości 1,2 mln zł, złożonemu przez Szpital Wojewódzki w Łomży, który już poinformowano o zatwierdzeniu wniosku i wypłacie pieniędzy.

 

  

Izabela Smaczna – Jórczykowska

Rzecznik Prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego

facebook