Dodana: 19 czerwiec 2019 12:43

Zmodyfikowana: 19 czerwiec 2019 12:43

Informacja ws. wotum zaufania dla Zarządu Województwa

Podczas X sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego odbyło się głosowanie nad udzieleniem wotum zaufania dla Zarządu Województwa Podlaskiego, które było poprzedzone prezentacją raportu o stanie województwa podlaskiego za 2018 rok. Za udzieleniem wotum zaufania zagłosowało 15 radnych, przeciw – 1, z kolei 9 radnych wstrzymało się od głosu. To oznacza, że wotum zaufania nie zostało udzielone.

Pięciu członków Zarządu za stołem prezydialnym. Przy mikrofonie marszałek Kosicki

Głosowanie doprowadziło do sytuacji, w której radni opozycyjni z klubu Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w istocie nie udzielili wotum zaufania Zarządowi Województwa, który był tworzony przez przedstawicieli PSL-PO.

Było to bowiem wotum zaufania i jednocześnie ocena pracy zarządu (przedstawiona w raporcie o stanie województwa) za cały 2018 rok, kiedy to województwem podlaskim rządziła koalicja PSL-PO. Nowy zarząd PiS-Zjednoczona Prawica został powołany dopiero 11 grudnia ubiegłego roku.

Jest to już druga tego typu sytuacja w wykonaniu radnych PSL-PO. Warto przypomnieć, że w czerwcu 2018 roku Zarząd Województwa Podlaskiego tworzony przez PSL-PO, pomimo większości w sejmiku, nie otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2017.

− Radni PO i PSL negatywnie oceniają więc pracę Zarządu Województwa poprzedniej kadencji, który sami współtworzyli. A jedynym motywem, który wydaje się przyświecać działaniom radnych opozycji jest chęć powrotu do władzy w Samorządzie Województwa Podlaskiego – mówi Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego

Podczas tej samej sesji sejmiku Zarząd Województwa Podlaskiego otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu w 2018 roku (za udzieleniem absolutorium głosowało 16 radnych). Glosami większości radnych (24 za oraz 2 przeciw) został też powołany nowy Skarbnik Województwa Podlaskiego, którym został pan Paweł Jungerman.

is

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook