Dodana: 7 czerwiec 2019 12:12

Zmodyfikowana: 7 czerwiec 2019 12:19

Rozmowy o współpracy, spotkanie z Polonią

W Grodnie i Mińsku trwa kolejne Polsko-Białoruskie Forum Gospodarcze Dobrosąsiedztwo 2019. W spotkaniu z partnerami z Białorusi wziął udział Stanisław Karczewski, Marszałek Senatu RP. Województwo podlaskie reprezentowali Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa.

Ilustracja do artykułu Biualorusm.jpg

Polsko-Białoruskie Forum Gospodarcze „Dobrosąsiedztwo 2019” jest doroczną, wiodącą debatą o stanie polsko-białoruskich relacji gospodarczych. Tegoroczną edycję swoim patronatem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju a także analogiczni partnerzy strony białoruskiej.

Marszałek Artur Kosicki uczestniczył w czwartek (6 czerwca br.) w spotkaniu delegacji parlamentarnej Rzeczypospolitej Polskiej ze Stanisław Karczewskim, Marszałkiem Senatu Rzeczypospolitej Polskiej na czele z Przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Republiki Białorusi Michaiłem W. Miasnikowiczem, Przewodniczącym Grodzieńskiego i Brzeskiego Obwodowego Komitetu Wykonawczego i Przewodniczącymi rad obwodowych oraz uczestnikami okrągłego stołu dotyczącego współpracy transgranicznej.

Po obradach odbyło się spotkanie z przedstawicielami białoruskiej Polonii, w którym również uczestniczył marszałek senatu Stanisław Karczewski oraz marszałek Artur Kosicki i wicemarszałek Marek Olbryś. Marszałek Karczewski powiedział, że Polacy mieszkający na Białorusi mogą liczyć na wsparcie, zarówno ze strony rządu, jak i senatu.

Po tym spotkaniu przyszedł czas na odsłonięcie tablicy pamiątkowej wybitnego polskiego artysty – Czesława Niemena na Wydziale Humanistycznym Państwowego Grodzieńskiego Uniwersytetu im. Janki Kupały w Grodnie.

Szczegółowy program – link do strony „Dobrosąsiedztwo 2019”.

art/red.is

facebook