Dodana: 25 kwiecień 2017 11:35

Zmodyfikowana: 25 kwiecień 2017 11:35

Podlaskie na Hannover Messe 2017

Międzynarodowe Targi w Hanowerze są jedną z największych i najbardziej prestiżowych imprez przemysłowych na świecie. W tym roku Polska jest krajem partnerskim przedsięwzięcia. W Targach bierze udział blisko dwieście przedsiębiorstw z Polski. W poniedziałek (24.04) premier Polski Beata Szydło i kanclerz Niemiec Angela Merkel oficjalnie otworzyły, liczące ponad 1,2 tys. metrów kwadratowych, polskie stoisko. Na Międzynarodowych Targach w Hanowerze nie zabrakło również reprezentacji naszego regionu. Ofertę prezentują m.in. firmy zrzeszone w Klastrze Obróbki Metali. Samorząd województwa podlaskiego reprezentuje Członek Zarządu Stefan Krajewski

Ilustracja do artykułu IMG_7371.JPG

Na wspólnym stoisku swoją ofertę pokażą firmy zrzeszone w Klastrze Obróbki Metali: Promotech, Promotech KM, Nota, APS, Alnea Soldering, Poltra, Podkarpackie Zakłady Mechaniczne, Roztocze, Jazon.  Stoisko jest wystylizowane w barwach narodowych, z trzema wyraźnymi oznaczeniami: Polska, Polska Wschodnia i Klaster Obróbki Metali.

Pierwszego dnia Targów przedstawiciele Klastra Obróbki Metali podpisali umowę o współpracy z największą organizacją branżową w Brandenburgii - Cluster Metal Industry, z którą podlaski klaster nawiązał kontakty już pół roku temu i zainteresował Niemców potencjałem firm w nim zrzeszonych. W uroczystości wzięli udział:Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, CEO Cluster Metal Industry  dr Steffen Kammradt, minister gospodarki i energetyki Niemiec Albrecht Gerber, koordynator Klastra Obróbki Metali Sebastian Rynkiewicz oraz grupa wystawców z naszego regionu.


Na polskim stoisku obecne są także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, osiem regionów, pięć specjalnych stref ekonomicznych i Urząd Dozoru Technicznego. Warto dodać, że na zaproszenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na targach prezentuje się RED - łazik marsjański zbudowany przez studentów z Koła Naukowego Robotyków Politechniki Białostockiej. Ministerstwo postanowiło pokazać część projektów, które otrzymały wsparcie finansowe w ramach programu "Najlepsi z Najlepszych!".

Udział w imprezie nie byłby możliwy bez współpracy i wsparcia finansowego ze strony Domu Polski Wschodniej w Brukseli, który jest wspólnym przedstawicielstwem regionów Polski wschodniej (lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie) powołanym do reprezentowania interesów regionów w instytucjach europejskich i informowania, promowania oraz lobbowania na ich rzecz.


Targi potrwają do 28 kwietnia.

ak/rch

facebook