Dodana: 13 luty 2019 10:53

Zmodyfikowana: 13 luty 2019 10:53

Milion na opiekę paliatywną w Suwałkach

Zarząd Województwa na dzisiejszym (12 lutego br.) posiedzeniu przyznał Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Suwałkach dotację w wysokości 1,1 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Zostanie wykorzystana na kupno wyposażenia, które znacznie poprawi jakość opieki medycznej nad ciężko chorymi.

Ilustracja do artykułu ikona Zarząd.jpg

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Suwałkach kupi sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, który będzie stosowany w Hospicjum Stacjonarnym, Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym oraz Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla Wentylowanych Mechanicznie. Będzie również wykorzystany w domowej opiece paliatywnej nad dorosłymi i dziećmi. W ramach projektu ośrodek w Suwałkach kupi także samochód oraz sprzęt komputerowy wraz oprogramowaniem, które ułatwią prowadzenie opieki paliatywnej w domach pacjentów.

Wartość tej inwestycji wynosi 1,3 mln zł. Zespół Opieki Paliatywnej wziął udział w konkursie na inwestycje w zakresie geriatrii, opieki długoterminowej oraz opieki paliatywnej i hospicyjnej.

blm

facebook