Dodana: 11 kwiecień 2019 13:40

Zmodyfikowana: 11 kwiecień 2019 13:40

Energooszczędne oświetlenie w Augustowie za pięć milionów złotych

Miasto Augustów otrzyma blisko 3,7 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na wymianę opraw w lampach ulicznych – tak postanowił zarząd województwa pod przewodnictwem marszałka Artura Kosickiego na wtorkowym posiedzeniu (9 kwietnia br.).

Trójka przedstawicieli zarządu siedzi przy stole podczas obrad

Miasto wymieni 2,4 tys. wyeksploatowanych lamp sodowych na nowoczesne oprawy typu LED, a 5 opraw zasilanych będzie z instalacji fotowoltaicznej. Zostanie również uruchomiony system, który pozwala na indywidualne sterowanie mocą i czasem świecenia każdej oprawy i pozwala zbierać dane dotyczące czasu pracy, zużycia energii, wydajności oraz informuje o awariach w systemie. W ramach projektu będzie również zamontowany system monitoringu jakości powietrza. Wartość inwestycji wynosi  5 mln zł, z tego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego – 3,7 mln zł.

Samorząd Augustowa wziął udział w konkursie z poddziałania 5.4.1 Strategie niskoemisyjne z wyłączeniem BOF, który został przeprowadzony pod koniec 2018 roku.

blm

facebook