Dodana: 10 styczeń 2019 17:13

Zmodyfikowana: 11 styczeń 2019 13:59

Dyrektor białostockiego WORD złożył rezygnację

To efekt zapowiadanej przez marszałka województwa Artura Kosickiego rozmowy z dyrektorem ośrodka. Zarząd województwa planuje na jutro (piątek, 11 stycznia) posiedzenie, na którym przyjmie złożoną dziś rezygnację dyrektora białostockiej placówki.

Ilustracja do artykułu kudrycki.jpg

- W życiu publicznym w sprawach, które budzą kontrowersje należy działać zdecydowanie i szybko - mówi Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.  – Osoby kierujące jednostkami podległymi samorządowi województwa winny mieć nieposzlakowaną opinię i charakteryzować się wysokimi standardami etycznymi.

Zarząd województwa powołując nowych dyrektorów trzech podlaskich WORD-ów przyjął od każdego z nich oświadczenie o niekaralności i braku toczącego się wobec nich postępowania karnego. Ujawniona przez jeden z białostockich dzienników informacja o - zatartej już formalnie - sprawie dyrektora białostockiego WORD nie była znana zarządowi województwa.
Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki zapowiedział wczoraj wyjaśniającą rozmowę z dyrektorem. Odbyła się ona następnego dnia, w czwartek, 10 stycznia i tego samego dnia do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego wpłynęła rezygnacja dyrektora białostockiego WORD ze stanowiska. W piątek, tj. 11 stycznia br. zarząd województwa planuje przyjąć tę rezygnację na specjalnie zwołanym posiedzeniu.

facebook