Dodana: 29 maj 2020 09:10

Zmodyfikowana: 29 maj 2020 09:10

Marszałek odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego, został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie wręczyła Halina Szymańska, Szefowa Kancelaria Prezydenta, podczas środowej (27.05) uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Ilustracja do artykułu image00004.jpeg

Ceremonię zorganizowano w Dniu Samorządu Terytorialnego ustanowionego w rocznicę pierwszych wyborów samorządowych w Polsce. W tym roku mija 30 lat od tego wydarzenia.

 

- Ten dzień to święto całej lokalnej społeczności, wszystkich mieszkańców gmin, powiatów oraz województw. Wspólnymi siłami tworzymy jedną wspólnotę, bez której samorząd nie mógłby funkcjonować – zaznaczył marszałek Kosicki.

 

Order Odrodzenia Polski, którym odznaczono marszałka województwa, ustanowiony został w 1921 r. nadawany jest za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu. Zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju, za szczególne zasługi dla umacniania suwerenności i obronności kraju, dla rozwoju gospodarki narodowej, służby publicznej, za wybitną twórczość naukową, literacką i artystyczną, za wybitne zasługi dla rozwoju współpracy Rzeczypospolitej Polskiej z innymi państwami i narodami.

 

W środowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim uczestniczyli także wicemarszałek Senatu Marek Pęk oraz minister Adam Kwiatkowski.

 

Małgorzata Sawicka

 

facebook