Dodana: 3 listopad 2018 12:38

Zmodyfikowana: 3 listopad 2018 12:38

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Kraina jezior i ryb – miejsce jak z bajki”

31 października 2018 roku w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej „Pojezierze Suwalsko - Augustowskie” odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Kraina jezior i ryb – miejsce jak z bajki”. Nagrody i wyróżnienia wręczył Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski oraz Prezes Stowarzyszenia LGR „Pojezierze Suwalsko – Augustowskie”. Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Samorząd Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu DSC_0891.JPG

 

Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich. W wyznaczonym terminie nadesłanych zostało 60 prac plastycznych z 17 szkół podstawowych i gimnazjów z terenu pojezierza suwalsko – augustowskiego. Konkurs poświęcony był tematyce unijnej związanej z Programami Operacyjnymi RYBY 2007-2013 oraz RYBY 2014-2020. Główną ideą konkursu było pokazanie korzyści płynących z wykorzystywania środków unijnych na rzecz poprawienia wizerunku obszarów zależnych od rybactwa, polepszenia komfortu oraz jakości życia na terenach gmin położonych na obszarze działania Lokalnej Grupy Rybackiej „Pojezierze Suwalsko – Augustowskie” w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju widzianych oczami dzieci i młodzieży.

Posiedzenie Komisji Konkursowej odbyło się w dniu 11 października 2018 roku siedzibie UMWP w Białymstoku, poniżej lista laureatów konkursu plastycznego.

GRUPA WIEKOWA (klasy 1– 3)

I miejsceJulia Bajkowska (kl. III); Szkoła Podstawowa nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie; tytuł pracy: „Połów ryb”.

II miejsceMaria Bordzio (kl. II); Szkoła Podstawowa w Pawłówce; tytuł pracy: „Bogactwo jezior i ryb w moim regionie”.

III miejsceNatalia Markowska (kl. II); Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Janówce; tytuł pracy: „W krainie jezior”.

I grupa wiekowa wyróżnienia::

  1. Amelia Kierklo (kl. II); Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach; tytuł pracy: „Wodne skarby”.

  2. Kinga Borkowska (kl. II); Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Netcie; tytuł pracy: „Ryby naszych jezior”.

  3. Gabriela Jurczewska (kl. I); Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Janówce; tytuł pracy: „W krainie jezior”.

II GRUPA WIEKOWA (klasy 4 – 6)

I miejsceJulia Zakrzewska (kl. V); Szkoła Podstawowa w Słobódce; tytuł pracy: „Czysto i pięknie na plaży w Becejłach”.

II miejsceEwa Oszmiańska (kl. IV); Szkoła Podstawowa w Słobódce; tytuł pracy: „Nasza plaża w Becejłach miejsce jak z bajki”.

III miejsceDorian Sawicki (kl. IV); Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Nowej Wsi; tytuł pracy: „Święto Siei. Wigry.”

II grupa wiekowa wyróżnienia:

  1. Amelia Grygutis (kl. IV); Szkoła Podstawowa w Słobódce; tytuł pracy: „W Becejłach nad jeziorem”.

  2. Karolina Dębska (kl. VI); Stowarzyszenie „Edukator” w Łomży Publiczna Szkoła Podstawowa we Wronowie; tytuł pracy: „Szczęśliwy rybak w krainie jezior i ryb”.

  3. Klaudia Malinowska (kl. V); Publiczna Szkoła Podstawowa w Kaletniku; tytuł pracy: „Kraina pełna jezior i ryb”.

  4. Kacper Duba (kl. V); Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Netcie; tytuł pracy: „Bogactwo gatunków ryb w augustowskich jeziorach”.

III GRUPA WIEKOWA (klasy 7–8)

I miejsceMartyna Jabłońska (kl. VII); Szkoła Podstawowa im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Kolnicy; tytuł pracy: „Kraina jezior i ryb – miejsce jak z bajki”.

II miejsceWeronika Butkiewicz (kl. VII ); Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie – Tartak; tytuł pracy: „W głębi jeziora”.

III miejsceKacper Wojtulewicz (kl. III gim); Zespół Szkół Specjalnych Gimnazjum nr 5 im. Jana Pawła II w Augustowie; tytuł pracy: „Rybi raj”.

III grupa wiekowa wyróżnienia:

  1. Kacper Karpowicz (kl. VII); Szkoła Podstawowa w Pawłówce; tytuł pracy: „Zachwyca, przyciąga, pozwala marzyć”.

  2. Karina Karwowska (kl. III gim); Zespół Szkół Specjalnych Gimnazjum nr 5 im. Jana Pawła II w Augustowie; tytuł pracy: „Spływ kajakowy”.

 

facebook